Życie Julii zależy już tylko od nas!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 111 474 osoby
3 099 461 zł (100,3%)
Zbiórka na cel
Operacja serca i płuc ratująca życie u prof. Hanleya w USA

Julia Szponar, 17 lat

Warszawa, mazowieckie

PA, VSD, MAPCA's, ToF, hipoplazja MPA Atrezja zastawki tętnicy płucnej, z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej, ze znaczną hipolazją pnia tętnicy płucnej oraz obu jej gałęzi, z licznymi anastomozami (MAPCA'S) odchodzącymi od aorty zstępującej

Rozpoczęcie: 3 Stycznia 2017
Zakończenie: 15 Czerwca 2017

 24.07.2017. Od pierwszego dnia walki o serce Julii aż do dzisiaj, kiedy można powiedzieć że wygraliśmy. To wszystko zawdzięczamy Wam!

17.07.17. Dzisiaj kolejna porcja wspaniałych wiadomości ze Stanów Zjednoczonych :D

Własny oddech!!! 

"Kochani,
Od dzisiaj Julia oddycha sama, samiuteńka! 
Jestem taka szczęśliwa.

Wiem, że czekacie na wiadomości od nas, ale wczoraj Jula miała kryzys, który został pokonany. Jednak nie chciałabym informować Was o sprawach przykrych czy Jej cierpieniu. Jest to wpisane w scenariusz tej trudnej drogi do pełnego zdrowia. A z tego wzgledu, że jesteśmy w najlepszym szpitalu na Świecie, wszystkie problemy zostają na bieżąco rozwiązywane 

Po odłączeniu od respiratora, Julia sobie odpoczywa. Nic nie może mówić i kaszle, ale już się uśmiecha, a z ruchu warg doczytałam najpiękniejsze słowa: "Mamo kocham Cię".

Panie pielęgniarki pytają czy jest Jej wygodnie, czy chce oglądać telewizję. Julia dostała do ręki przycisk, który jeśli zdecyduje użyć, powoduje uwolnienie do organizmu środka przeciwbólowego.

Jeśli chcielibyście o coś zapytać lub przekazać Julii, to proszę o wpisywanie tych słów jako komentarze. W miarę możliwości będziemy podpisywać, a za miłe słowa z gory każdemu z osobna dziekujemy. Mój Messenger sie przegrzał i rozładowuje komórkę 
Obie przesyłamy Wam moc gorących całusów. 
Dziękujemy za wsparcie, za pocieszenie, ciepłe myśli i wiarę w to, że może być jedynie dobrze.
Dzięki Wam tak właśnie jest. Od pierwszych minut po operacji, serduszko i płuca są w doskonałej kondycji. Nawet przez chwilę, lekarze nie mieli co do tego żadnych wątpliwości."

14.07.17. Dzięki Wam to wszystko było możliwe! Julka dzisiaj nadrodziła się na nowo!

Hura, mamy to! Dzięki Waszym sercom, jej może dalej bić!

Ponad 110 tys. osób podjęło decyzję – Julia będzie żyła! Pamiętamy początek tej walki o życie, łzy rozpaczy i chwile zwątpienia. Teraz na twarzach tych trzech dzielnych kobiet mamy uśmiech! Dzięki Wam 21 czerwca 2017 roku Julia pojechała ratować swoje słabnące serce. Życie jest wielkim darem, ale kiedy można tej samej osobie podarować je ponownie, zaczyna się swoista magia, dzięki której tysiące ludzi w krótkim czasie robi coś dla jednej słabej dziewczynki. Każde słowa będą za małe, każde podziękowania niewystarczające, ale musimy pamiętać o jednym – to wam Julia zawdzięcza życie, to Wy jesteście autorami tego sukcesu. Razem Wielką mamy Moc! Dziękujemy!

21 czerwca Julia z mamą poleciały do USA. Po 10 latach wróciły tam, aby ponownie zabezpieczyć serce Julii. Powitali ich dawni znajomi, odwiedziły dawne miejsca, w tym najważniejsze - szpital, w którym będzie operowana Julia. Aż trudno uwierzyć, jak wszystkie wspomnienia ożyły, w tym nadzieja, że gdy już są tak blisko miejsca, w którym 3-letnia Julia była operowana, gdy są kosmiczne pieniądze, bez których kolejna operacja nie byłaby możliwa, to teraz wszystko musi się udać. Profesor Hanley leczy najcięższe przypadki, serca, z których życie powoli uciekało, dopóki do niego nie trafiły. On je skleja, naprawia, napełnia życiem na lata. I jednym z tych serc będzie serce Julki <3

Czekamy na pierwsze badania, które odbędą się 10 lipca. 11 lipca będzie cewnikowanie serca, a 12 spotkanie z profesorem Hanleyem. I w końcu operacja wyznaczona na 14 lipca. Czekamy i trzymamy kciuki już teraz. Gdy będziemy wiedzieć, jak poszła operacja, od razu do Was napiszemy.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 111 474 osoby
3 099 461 zł (100,3%)