Tosia Niwczyk

Tosia Niwczyk, 4 latka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0228536
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Tosia Niwczyk, 4 latka

HLHS - wrodzona wada serca
Sierakowo, wielkopolskie

Tosia to 4-latka z połową serduszka, ale szansą na całe, piękne życie.

Antosia urodziła się z połową serduszka, a w swoim życiu przeszła trzy skomplikowane operacje na otwartym sercu oraz wiele zabiegów cewnikowania serca.

W 2022 roku dzięki WAM, dzięki Armii Dobrych Ludzi udało się zebrać ponad milion złotych na operację serduszka Tosi w Genewie, dzięki czemu Tosia trafiła w ręce najlepszych specjalistów w Europie, którzy naprawili powikłania po wcześniejszych operacjach i przeprowadzili operację Fontana. Tym samym zakończono proces przekształcania serduszka Tosi na jednokomorowe.

Ostatni rok to dla Tosi czas spokojny: mała bohaterka rozpoczęła nawet przedszkole, choć ze względu na częste infekcje nie chodzi do niego tak często, jakby chciała.

Rok 2023 obfitował w wizyty u kolejnych specjalistów i pobyty w szpitalu. Obecnie Antosia poza stałą kontrolą pediatry, przebywa także pod opieką kardiologa, hepatologa, laryngologa, i pulmonologa. Życie z serduszkiem jednokomorowym oznacza też codzienne branie sporej ilości leków. Tosia jest również uczestniczką szpitalnego programu lekowego, przez co raz w miesiącu przyjmowana jest na oddział Kardiologii Dziecięcej w Łodzi.

Wkrótce Tosię czeka bardzo ważne cewnikowanie serduszka: w zależności od wyników odbędzie się ono w Łodzi lub Genewie. Z pewnością kalendarz na kolejny rok wciąż będą wypełniać nam wizyty u różnych lekarzy, jednak wchodzimy w 2024 z optymizmem. Najważniejsze jest to, że Tosia jest z nami, a życie z połatanym serduszkiem jest możliwe.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie! Jesteśmy wdzięczni za otrzymaną pomoc. Jeśli zechcecie być z Tosią dalej, będziemy bardzo wdzięczni.

➡️ Kibicuj Tosi w jej walce - polub stronę na FACEBOOKU 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0228536
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki