Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie
1 Stały Pomagacz
Anonimowa Pomagaczka
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Opole, opolskie

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie działa od 2001 roku, świadcząc nieodpłatną pomoc medyczną, psychologiczną i rehabilitacyjną osobom chorym nowotworowo. Od 2006 roku prowadzi  Poradnię Medycyny Paliatywnej  oraz Hospicjum Domowe. W 2012 roku natomiast Stowarzyszenie otworzyło hospicjum stacjonarne - Centrum Opieki Paliatywnej "Betania".

Obecnie w hospicjum stacjonarnym znajduje się 17 łóżek, w większości w jednoosobowych pokojach. W każdym pokoju znajduje się łazienka. Na piętrach są też kuchnie dostępne dla pacjentów i ich rodzin. Ponadto w budynku znajduje się też kaplica, świetlica i sale szkoleniowe.

Pod opieką hospicjum domowego znajduje się stale ok. 40 osób. Dodatkowo mieszkańcy regionu mogą korzystać nieodpłatnie  z usług Poradni Medycyny Paliatywnej. 

Celem Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie jest zapewnienie pełnej opieki nad osobami przewlekle chorymi i umierającymi, poprawienie jakości  ich życia  oraz życia ich rodzin. Troszczymy się o zwalczanie bólu fizycznego, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych oraz wspomagamy bliskich tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia. Swoją opieką obejmujemy nie tylko pacjentów, ale także ich bliskich.

Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" posiada kontrakt z NFZ. Świadczona pomoc jest bezpłatna - finansowana z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także ze zbiórek publicznych, akcji charytatywnych czy 1% podatku. 

1 Stały Pomagacz
Anonimowa Pomagaczka
10 zł miesięcznie