Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie
2 Stałych Pomagaczy
Rafał Stępczyński
5 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Opole, opolskie

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie działa od 2001 roku, świadcząc nieodpłatną pomoc medyczną, psychologiczną i rehabilitacyjną osobom chorym nowotworowo. Od 2006 roku prowadzi  Poradnię Medycyny Paliatywnej  oraz Hospicjum Domowe. W 2012 roku natomiast Stowarzyszenie otworzyło hospicjum stacjonarne - Centrum Opieki Paliatywnej "Betania".

Obecnie w hospicjum stacjonarnym znajduje się 17 łóżek, w większości w jednoosobowych pokojach. W każdym pokoju znajduje się łazienka. Na piętrach są też kuchnie dostępne dla pacjentów i ich rodzin. Ponadto w budynku znajduje się też kaplica,świetlica i sale szkoleniowe.

Pod opieką hospicjum domowego znajduje się stale ok. 40 osób. Dodatkowo mieszkańcy regionu mogą korzystać nieodpłatnie  z usług Poradni Medycyny Paliatywnej. 

Celem Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie jest zapewnienie pełnej opieki nad osobami przewlekle chorymi i umierającymi, poprawienie jakości  ich życia  oraz życia ich rodzin. Troszczymy się o zwalczanie bólu fizycznego, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych oraz wspomagamy bliskich tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia. Swoją opieką obejmujemy nie tylko pacjentów, ale także ich bliskich.

Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" posiada kontrakt z NFZ. Świadczona pomoc jest bezpłatna - finansowana z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także ze zbiórek publicznych, akcji charytatywnych czy 1% podatku. 

2 Stałych Pomagaczy
Rafał Stępczyński
5 zł miesięcznie