Wasza pomoc uratowała mi życie❗️Walka z SMA trwa❗️

Siarhei Pahlazau

Wasza pomoc uratowała mi życie❗️Walka z SMA trwa❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0260687
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup sprzętu medycznego

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Siarhei Pahlazau, 50 lat
Radom, mazowieckie
SMA, niewydolność oddechowa, respiratoterapia
Rozpoczęcie: 24 Stycznia 2024
Zakończenie: 22 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Mam na imię Siarhei. Jestem z Białorusi. Od lat zmagam się ze straszliwą chorobą – SMA, która każdego dnia odbiera mi coraz większą sprawność. 

Na Białorusi dorośli pacjenci z SMA nie dostają leczenia. Moja rodzina podjęła decyzję o przeprowadzce do Polski, żeby spróbować dostać tu leczenie i w ten sposób uratować moje życie. Baliśmy się niesamowicie — trzeba było zostawić wszystko i wyjechać do obcego kraju, gdzie nie mieliśmy ani krewnych, ani środków do utrzymania. Ale i pozostać na Białorusi też nie mogliśmy — mój stan był już naprawdę krytyczny i bez leczenia czekałaby na mnie śmierć.

Siarhei Pahlazau

I bardzo dobrze, że zdecydowaliśmy się na taki krok. W Polsce najpierw dostałem respirator, zupełnie nieodpłatnie, żebym mógł oddychać w nocy i poprawił się poziom tlenu we krwi. Później dzięki Waszemu wsparciu uzbieraliśmy na koflator. Następnie zaczęła się moja terapia niesamowicie drogim lekiem.

Po rozpoczęciu leczenia choroba przestała zabierać mi ostatnie siły i jestem nawet trochę silniejszy! Dla mnie to prawdziwy cud, ponieważ przez całe życie stawałem się tylko słabszy i słabszy. Cała moja rodzina jest bardzo wdzięczna każdemu z osobna, kto przyczynił się do uratowania mi życia.

Siarhei Pahlazau

Jesteśmy wdzięczni lekarzom i pracownikom urzędów, z którymi mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich 1,5 roku. Robili wszystko, co było w ich mocy, aby nam udało się pozostać tu i otrzymać leczenie. Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom Polski za ich gościnność i wsparcie w prowadzeniu mojej zbiórki.

Zwłaszcza dziękuję Wam! Za odzew i wsparcie zbiórki!  Niech Pan Bóg Was błogosławi! Teraz jestem w trakcie rehabilitacji. By ułatwić życie, potrzebuję niektórych środków technicznych: wózka elektrycznego ze sterowaniem zaadaptowanym pod moje siły, podnośnika transportowo-kąpielowego, by żona nie niszczyła sobie pleców, pomagając mi, oraz urządzenia do sterowania wzrokiem, żebym mógł pracować za komputerem czy lodówki do przechowywania leku.

Siarhei Pahlazau

Wszystko to kosztuje ogromne pieniądze i moja rodzina nie jest w stanie pokryć tych kosztów. Dlatego bardzo prosimy Was pomóc — o ile, oczywiście, jest to dla Was komfortowe — w uzbieraniu tych środków.

Liczymy na Wasze wsparcie.

Siarhei

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0260687
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki