Nowotwór jest jak sól w moich oczach. Pomocy!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 53 823 osoby
1 382 399,01 zł (103,27%)
Zbiórka na cel
leczenie u dr Abramsona w USA / Treatment with Dr David Abramson in New York

Michał Kaliś

Olkusz, małopolskie

siatkówczak obuoczny / bilateral retinoblastoma

Rozpoczęcie: 20 Kwietnia 2016
Zakończenie: 5 Czerwca 2016

07 lipca 2016 r.

Kochani, cuda już zaczęły się dziać!

Dzięki wsparciu tysięcy dobrych serc Michałek leczy się już od ponad miesiąca u Dr Abramsona w szpitalu Memorial Sloan Kettering w Nowym Jorku. Dzięki Waszemu wsparciu zdążyliśmy na czas!

Rokowania na ten moment są bardzo dobre. To zasługa przede wszystkim dwóch czynników. Po pierwsze - dzieki Waszej pomocy udało nam sie wyjechac w samą porę :). Po drugie, dr Abramson naprawdę potrafi działać cuda.

Michał Kaliś

Szanse na uratowanie obydwu oczek Michałka określono na bardzo wysokie. To były najwspanialsze słowa jakie usłyszeliśmy od dłuższego czasu. Już na drugi dzień Michałek dostał pierwszą dawkę chemioterapii dotętniczej u Dr Gobina w szpitalu New York Presbiterian. Od wyników tej chemioterapii uzależniony był dalszy tok postępowania.

Po trzech tygodniach okazało się ze rezultaty są bardzo dobre! Guzy w prawym oczku zmniejszyły się do tego stopnia, że można było przeprowadzić zabieg laserem. Guzy w lewym oczku pozostały na szczęście nieaktywne. Dr Abramson zdecydował też o wstrzymaniu podawania kolejnej chemioterapii. W tej chwili Michałek czeka na operację usunięcia wejścia centralnego, która odbędzie się 11 lipca oraz na badanie określające rezultaty zabiegu laserem. Badanie to odbędzie się dwa tygodnie później. Wtedy też zapadnie decyzja czy zabieg laserem trzeba będzie powtórzyć. Szanse, że uda się za pierwszym razem wynoszą bowiem 40-50%. póki co jednak szczeście nam dopisuje. Po cichu liczymy na to, że pozostanie z nami i tym razem.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za to, że nasz synek otrzymał szansę. On walczy, walczymy i my i wszystko jest na dobrej drodze. Kiedyś na pewno uznamy, że ciężkie chwile, które przeżyliśmy, to był tylko zły sen.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 53 823 osoby
1 382 399,01 zł (103,27%)