Walczymy dla Was o jawność szpitali - pomóżcie nam ponieść koszty sąd...

Fundacja Rodzić po Ludzku
organizator skarbonki

Liczymy na Was i właśnie teraz potrzebujemy Waszego wsparcia. Chcemy, aby szpitale ujawniały dla Was informacje, które pomogą wszystkim przyszłym mamom podjąć najlepszą decyzję o miejscu, w którym na świat przyjdzie ich dziecko!

Przez ostatnie 9 miesięcy intensywnie pracowałyśmy, aby pozyskać od szpitali dane, które publikujemy dla Was na portalu www.GdzieRodzic.info * Pytałyśmy o warunki panujące na oddziale, dostępność szkoły rodzenia, procedury podczas porodu, obecność osób towarzyszących, kontakt matki i dziecka po narodzinach, dostępność na oddziale psychologa i doradcy laktacyjnego, jak również o dane statystyczne dotyczące cesarskich cięć, nacięć krocza, znieczulenia dolarganem i znieczulenia zewnątrzoponowego etc. Wszystko po to, żeby pomóc Wam wybrać najlepsze miejsce do porodu.

Wnioski o udostępnienie informacji publicznej zostały wysłane do wszystkich 400 oddziałów położniczo – ginekologicznych i neonatologicznych w całej Polsce. 191 z nich odpowiedziało dopiero po ponagleniu i groźbie rozprawy sądowej. 42 natomiast do tej pory nie udzieliło nam oczekiwanych informacji. Względem tych ostatnich zostały złożone skargi na bezczynność do sądu administracyjnego.

Koszt wniesienia jednej skargi to 100 zł, co daje łączną kwotę 4200 zł

Pomóżcie nam ponieść te koszty!

Jeżeli Wasza hojność sprawi, że przekroczymy kwotę zbiórki (lub nie poniesiemy kosztów sądowych, ponieważ szpitale dobrowolnie udostępnią pożądane informacje), resztę pieniędzy przeznaczymy na ulepszenie i prowadzenie portalu www.GdzieRodzic.info

DZIĘKUJEMY

 * www.GdzieRodzic.info – portal stworzony, aby dostarczać kobietom wiarygodne informacje opierające się zarówno na deklaracjach szpitala, jak i na opinii konsumenckiej. Kobiety, które już urodziły, mogą na nim pod ofertą szpitala pozostawić komentarze weryfikujące informacje dostarczone przez placówkę, a także dokonać własnej oceny szpitala. Prowadzenie portalu pozwala Fundacji analizować trendy w polskiej opiece okołoporodowej przez zbieranie i aktualizację danych od szpitali. Strona ma także charakter edukacyjny. Zamieszczane są na niej artykuły dotyczące ciąży, porodu i połogu, a także informacje o prawach przysługujących młodym rodzicom

Wsparli

20 zł

Anonimowa Pomagaczka

Dziękuję za to, że zmieniacie porodową rzeczywistość
20 zł

Anonimowa Pomagaczka

36,01 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowa Pomagaczka

Robicie wiele dobrego. Popieram Was całym sercem
50 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
101%
4 262,01 zł Wsparło 140 osób CEL: 4 200 ZŁ