Skorpion Polkowice

Skorpion Polkowice

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Polkowice, dolnośląskie

Skorpion Polkowice to jeden z nielicznych na Dolnym Śląsku klubów sportowych zajmujących się integracją i aktywizacją ruchową osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach oraz niewidomych i niedowidzących. Jesteśmy klubem integracyjnym skupiającym wokół siebie dzieci, młodzież jak i dorosłych, którzy mogą aktywnie uprawiać sport w trzech sekcjach: strzeleckiej, kolarskiej i rugby na wózkach.

Wśród członków Stowarzyszenia jest kilku utytułowanych zawodników m.in. dwukrotny Mistrz Polski Osób Niepełnosprawnych z 2010 roku w kolarstwie szosowym oraz Paraolimpijczyk i brązowy medalista Mistrzostw Świata, oraz Europy Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Są oni członkami kadry narodowej osób niepełnosprawnych oraz paraolimpijskiej.

Popularyzujemy sport i promujemy aktywny tryb życia, umożliwiając dzieciom, młodzieży i dorosłym uprawiania sportu i udział we współzawodnictwie sportowym oraz dążymy do poprawy warunków uprawiania  sportu.

Chcemy stworzyć warunki do podejmowania działań sportowych i rehabilitacyjnych pod opieką zawodowych trenerów. Służyć mają one kształtowaniu pozytywnego wizerunku własnej osoby i przełamywaniu stereotypów dotyczących ograniczeń związanych z posiadanymi dysfunkcjami.

Dzięki sportowym imprezom pokazowym przybliżamy specyfikę danych dyscyplin. Chcemy, by wyniki osiągane przez naszych zawodników były inspiracją do podejmowania przez innych aktywności sportowej. Dążymy do tego, aby każda osoba zaczynająca aktywne życie czuła się spełniona w tym co robi, przez co miała wysokie poczucie własnej wartości i potrafiła konstruktywnie zagospodarować wolny czas.