Ratując cudze życie, straciłem nogę i sprawność. Proszę, pomóż mi!

Sławomir Bandosz
Zbiórka zakończona

Ratując cudze życie, straciłem nogę i sprawność. Proszę, pomóż mi!

Cel zbiórki:

Proteza nogi

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Sławomir Bandosz, 54 lata
Mechlin, wielkopolskie
Stan po wypadku
Rozpoczęcie: 6 Kwietnia 2020
Zakończenie: 5 Lipca 2022

Opis zbiórki

Udało się uzyskać dofinansowanie protezy dla pana Sławka! Już tak niewiele brakuje, by się udało... Bardzo prosimy o pomoc!

____

Mam na imię Sławek i od ponad 20 lat jestem niepełnosprawny. Do dzisiaj mierzę się ze skutkami tragicznego wypadku… Ocaliłem życie innego człowieka. Mój refleks sprawił, że nie stracił życia. Ja jednak straciłem sprawność…

Uwielbiałem moją pracę. Przez 10 lat czerpałem przyjemność z bycia kierowcą ciężarówki, aż wszystko skończyło się jednego dnia. To był 1 października 1999 roku. Zmrok, było bardzo ciemno. Jechałem drogą, na której nagle pojawił się rowerzysta bez żadnego oświetlenia! Nie było szansy, bym go wcześniej dostrzegł… Gwałtownie skręciłem, by go ominąć – w zderzeniu z ciężarówką chłopak nie miałby szans… Skręt sprawił, że uderzyłem w przydrożne drzewo. 

Nieprzytomny i z wieloma obrażeniami trafiłem do szpitala, w którym okazało się, że mam zmiażdżoną nogę. Konieczna była amputacja... Uczyłem się żyć na nowo wraz z moją niepełnosprawnością.

Sławomir Bandosz

Wiem, że czasu nie da się cofnąć, nie odzyskam strąconej nogi, ale mogę walczyć o to, by moje życie każdego dnia było jeszcze lepsze. Staram się być samodzielny, pracuję jako magazynier. Bardzo lubię spacery z psem, wyjazdy do lasu i w góry. Niestety, wiele miejsc jest dla mnie niedostępnych. Mam starą protezę i gdy poruszam się po nierównym terenie, po prostu się przewracam.

Nowoczesna proteza z elektronicznym kolanem bardzo poprawiłaby komfort mojego życia i odciążyła zdrową nogę. Jej koszt jest dla mnie zbyt duży, a tylko dzięki niej znów poczuję się sprawnym człowiekiem!

Proszę, pomóż mi… Tak bardzo chciałbym jeszcze trochę pożyć…

Obserwuj ważne zbiórki