Fundacja SŁONIE NA BALKONIE

Fundacja SŁONIE NA BALKONIE
1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Łódź, łódzkie

Fundacja Słonie na balkonie powstała by pomagać dzieciom z problemami psychicznymi. Pracujemy po to, by ratować życie najmłodszych dzieci, które często po traumatycznych przeżyciach tracą rodzinę, dom, poczucie bezpieczeństwa, radość, chęć do życia.

POMAGAJĄC NAM :
 

Ratujesz życie najmłodszych dzieci z problemami psychicznymi. Dzieci, które są ofiarami i świadkami przemocy, wykorzystania seksualnego, dzieci cierpiących na anoreksję i bulimię.

Dbasz o bezpieczeństwo dzieci pzebywających na oddziale psychiatrycznym. Pomagasz założyć monitoring wizyjny oddziału dla Ochrony Zdrowia i Życia najmłodszych pacjentów Szpitala im. dr. J. Babińskiego. To BARDZO WAŻNE - część dzieci jest po próbach samobójczych, które mogą być przez nie podjęte kolejny raz. Musimy im zapobiegać.

Dbasz o swoje bezpieczeństwo. Pomoc dzieciom z trudnych środowisk to przeciwdziałanie patologii społecznej.   Pomagasz dzieciom po zakończonej hospitalizacji.
  Poprawiasz samoocenę najmłodszych – dzieci, których trudna sytuacja rodzinna lub losowa zaprowadziła na oddział psychiatryczny, mogą otrzymać niezbędną pomoc rzeczową.
  Pomagasz wyrównywać różnice ekonomiczne, społeczne
i edukacyjne dzieci.
  Uczysz dzieci jak radzić sobie ze stresem, jak dobrze funkcjonować w grupie rówieśniczej po wyjściu ze szpitala – możliwe jest to dzięki wielu formom terapii, które umożliwia Fundacja.
  Pomagasz nam realizować projekty skupiające się
na konkretnych problemach, z którymi zmagają się dzieci.

     

1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
50 zł miesięcznie