Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane Ich Opiekunów i Przyjaciół

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane Ich Opiekunów i Przyjaciół

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Siemianowice Śląskie, śląskie

Zapewniamy specjalistyczną pomoc i opiekę chorym na stwardnienie rozsiane. 

Nasze Stowarzyszenie posiada dwa oddziały terenowe w Tychach i Zgorzelcu. Od 14 lat prowadzimy własny Ośrodek rehabilitacyjno - terapeutyczny "Wichrowe Wzgórze". Codziennie z naszej pomocy korzysta 25-30 pacjentów.

Staramy się zapewnić naszym podopiecznym jak najlepszą opiekę. W ośrodku pracuje wysoko wykwalifikowana kadra.

Podejmujemy różnego typu działania. Nie ograniczamy się tylko do różnego rodzaju terapii, ale inicjujemy działania edukacyjne i naukowo-badawcze. Organizujemy koła zainteresowań, różne formy wypoczynku i rekreacji, które wskazane są chorym na stwardnienie rozsiane. Świadczymy również pomoc doraźną w sytuacjach trudnych. 

Chcielibyśmy, aby chorzy mogli normalnie żyć. Próbujemy zatem pomóc naszym podopiecznym zaadaptować się do nowej sytuacji, z którą przyszło im się zmierzyć.
Integrujemy pacjentów i środowiska, w których żyją. Troszczymy się o ich interesy. Chcielibyśmy, aby komfort ich życia był możliwie najlepszy i godny. 


Drogi Przyjacielu - Jeśli mógłbyś nas wesprzeć - nie wahaj się! Twoje środki na pewno zostaną rozdysponowane w najlepszy i najbardziej pożyteczny dla chorych sposób.


Dziękujemy.