Malutka pokonała raka, ale to nie koniec walki❗️

Sofia Kolomytsewa

Malutka pokonała raka, ale to nie koniec walki❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0129916
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Sofia Kolomytsewa, 5 lat
Kyiv
Neuroblastoma III stopnia z przerzutami
Rozpoczęcie: 14 Października 2022
Zakończenie: 20 Maja 2024

Opis zbiórki

To, co przeżyliśmy, było koszmarem. Rak przyszedł jak złodziej, niespodziewanie. Do małego, bezbronnego dziecka. Zabrał wszystkie włosy, pierwsze kroki, błogi stan dzieciństwa. Chciał też zabrać Sofię, ale wyrwaliśmy ją z jego szponów. Powoli wybudzamy się z tego koszmaru, który jest druzgocącą rzeczywistością. 

Sofia niedawno skończyła już 4 latka. Jest małą dziewczynką, która przeżyła więcej bólu i cierpienia niż niejeden człowiek w średnim wieku. Gdy miała roczek, zdiagnozowano u niej raka. W ciągu kilku dni przestała chodzić. Neuroblastoma doszczętnie odebrała jej możliwość poruszania się. Włosy wypadły garściami z główki, na której dopiero co urosły.  Jej domem stał się szpital, a normalnością zapach sterylnych igieł, zamiast niedzielnej szarlotki.

Sofia Kolomytsewa

Walczyliśmy zaciekle. 3 lata ratowaliśmy moją córeczkę przed ostatecznym, najcięższym wyrokiem. Wyrokiem najbardziej okrutnym. W ciągu tych lat Sofia przeszła ponad 20 sesji chemioterapii, 23 sesje radioterapii i 2. wznowy.

Nowotwór odpuścił, ale zniszczył organizm jak szarańcza uprawę. Nie zostawił nic. Rehabilitacja jest dla Zosi niczym woda, niezbędna. Bez regularnych wizyt piętno choroby zostanie z nią na zawsze. 

Sofia Kolomytsewa

Teraz, po głównym leczeniu onkologicznym, przez 6 ostatnich miesięcy aktywnie zajmujemy się rehabilitacją. Sofiyka nauczyła się raczkować oraz chodzić za pomocą ortez i chodzików! To ogromny postęp! Jest bardzo silna i szybko się regeneruje, ale potrzebujemy pomocy specjalistów. Mimo łez i trudności robimy wszystko, aby nasza córeczka jak najszybciej mogła sama biegać. To niesamowite, że w tak małym i kruchym ciałku znajduje się tyle siły i chęci do ćwiczeń. Teraz jesteśmy w połowie drogi do sukcesu, ale ze względu na wojnę w naszym kraju nie mamy możliwości finansowych, aby kontynuować rehabilitację... 

Błagamy, pomóż nam zawalczyć o sprawność naszego oczka w głowie! Nie możemy zaprzepaścić tej szansy na normalne życie dla naszej córeczki. Wiemy, że uda nam się tylko z Twoją pomocą! Już teraz dziękujemy Ci za okazaną dobroć.

Rodzice

*Kwota zbiórki jest kwotą szacunkową. 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0129916
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki