Rzeszowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS

Rzeszowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Rzeszów, podkarpackie

Nasze Stowarzyszenie obejmuje opieką dzieci niepełnosprawne i autystyczne z terenów województwa podkarpackiego. Organizujemy zajęcia dla dzieci, które prowadzą wykwalifikowani specjaliści, są to:

terapeuta z licencją SYNAPSIS do prowadzenia terapii dzieci autystycznych, oligofrenopedagog, tyflopedagog, psycholog, fizjoterapeuta, muzykoterapeuta, hipoterapeuta.


Organizowane przez nas zajęcia są różnorodne i prowadzone wieloma metodami. Oferujemy m.in. terapię wg Weroniki Sherborne; integracji sensorycznej i stymulacji wielozmysłowej; hipoterapię i muzykoterapię, a także zajęcia łączące różne metody. 

W najbliższej przyszłości planujemy stworzyć dostateczne zaplecze kadrowe i techniczne, które pozwoli nam na samodzielne diagnozowanie oraz prowadzenie w szerszym zakresie terapii indywidualnej i grupowej dla dzieci autystycznych.
 
Od 2000 r. prowadzimy i na bieżąco doposażamy bibliotekę - wypożyczalnię literatury fachowej oraz pomocy edukacyjnych i terapeutycznych. Obsługują ją pedagodzy specjalni i fizjoterapeuci potrafiący dobrać odpowiednie pomoce edukacyjne i rehabilitacyjne w zależności od indywidualnych potrzeb danego dziecka.

 

Wpłaty

Ładuję...