Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko

Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Lubiń, wielkopolskie

Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko założone zostało przez Roberta Zaborskiego – Kawalera Orderu Uśmiechu, który do stworzenia słonecznej organizacji zaprosił swoich wieloletnich i oddanych przyjaciół.
 

Od początku swojej działalności skupiamy się na prawidłowym zagospodarowaniu czasu wolnego dzieciom i młodzieży m.in. poprzez organizację wypoczynku letniego i zimowego, z którego w latach 2005-2011 skorzystało blisko 1000 dzieci, zorganizowaliśmy przy tym ponad 40 wyjazdów krajowych i zagranicznych.
 

Jako pierwsza organizacja pozarządowa w Polsce zorganizowaliśmy w Słonecznej Akademii Internetowej szkolenia z zakresu podstaw obsługi komputera i poruszania się po Internecie dla seniorów, z których do tej pory skorzystało prawie 3500 osób.
 

Największą akcją Oliwskiego Słoneczka stały się koncerty i pikniki: Gwiazdy Dzieciom z udziałem czołowych gwiazd polskiej estrady, a jednocześnie Honorowych Członków naszej organizacji  (m.in. Halina Frąckowiak, Stan Borys, Alicja Majewska, Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Łukasz i Paweł Golec).

W ciągu 6 lat we wszystkich imprezach udział wzięło ponad 50 artystów, a obejrzało je ponad 20 000 osób. Cel integracji lokalnych społeczności, osób niepełnosprawnych i samotnych został szybko osiągnięty.
 

Wpłaty

Ładuję...