Fundacja Spełnij Jedno Marzenie

Fundacja Spełnij Jedno Marzenie

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja kraków, małopolskie

Nasza historia jest długa. Wszystko rozpoczęło się od wolontariatu, który trwa już ponad 11 lat. Wolontariat powoli się rozrastał i dwa lata temu podjęliśmy decyzję, aby utworzyć Fundację Spełnij Jedno Marzenie.

Pierwsza akcja odbyła się w 2006 roku, grupa młodzieży zbierała listy dzieci, szukała Pomocników, a w czasie Świąt przebierała się za Św. Mikołaja i rozdawała prezenty. Od jednego Domu Dziecka systematycznie powiększał się zbiór listów do Mikołaja. Największa i najbardziej wymagająca akcja odbyła się w 2009 roku, kiedy Wolontariusze odwiedzili ponad 30 placówek pomocy i Domów Dziecka, spełniając ponad 1500 marzeń. Ku wielkiej radości wolontariuszy do akcji włączyli się również znani ludzie, np. Kayah, dzięki którym udało się pozyskać tak dużą liczbę Dobroczyńców.

Dwa lata temu po raz pierwszy już jako Fundacja podjęliśmy się poważniejszego zadania – pomogliśmy wyremontować mieszkanie rodzinie w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Dzięki pomocy firm, oraz osób prywatnych udało się to przedsięwzięcie ukończyć z sukcesem i rodzina na święta była już w nowo wyremontowanym mieszkaniu.
W ubiegłym roku sukcesem zakończyliśmy kolejny remont, kolejna rodzina mogła cieszyć się dachem nad głową i mieszkaniem w godnych warunkach. 

Co roku nasza działalność zatacza coraz większe kręgi. 
Co roku staramy się dotrzeć do coraz większej liczby potrzebujących. 
Co roku mamy coraz więcej wspaniałych wolontariuszy. 
Co roku możemy spełniać marzenia.