Fundacja Spina

Fundacja Spina

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Katowice, śląskie

Fundacja "SPINA" powstała z zaangażowania i troski o dzieci z rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami rozwojowymi, które mają ogromną szansę na pełną integrację w społeczeństwie. Szansę na radość i osiąganie sukcesów. Ich start w życiu jest trudniejszy niż zdrowych kolegów i koleżanek. Ich zdrowe funkcjonowanie wymaga współpracy specjalistów różnych dziedzin oraz wielkiego zaangażowania rodziców, którzy zmuszeni są do koordynowania tych inicjatyw. W wielu przypadkach wysiłki te uwieńczone są wspaniałymi rezultatami, a w niektórych rezultat jest niewspółmierny do włożonej pracy. Misją i celem naszej fundacji jest pomoc dzieciom z rozszczepem kręgosłupa i ich rodzinom w codziennym życiu.

W naszej Pracowni SPINA organizujemy warsztaty uroterapeutyczne, ortopedyczne, neurologopedyczne oraz psychologiczne. Staramy się też aktywizować niepełnosprawne dzieci oraz ich rodziny:  

- sportowo, poprzez organizację obozów żeglarskich i narciarskich z użyciem mono-ski; biwaków, podczas których nasi podopieczni mogą uczestniczyć m.in. w zajęciach: - na hanbike'ach, - siatkówki na siedząco, - szermierki na wózkach; - Spingór, czyli wyjazdów górskich w Beskid Śląski i Żywiecki;  

- społecznie, poprzez organizację różnego rodzaju zajęć, np., ceramicznych, dogoterapii, balów karnawałowych; 

- co roku organizujemy konferencje i warsztaty edukacyjno-medyczne z udziałem rodzin dzieci i osób dorosłych z rozszczepem kręgosłupa, specjalistów z różnych dziedzin i wystawców; 

- prowadzimy projekt SOS dla Rozszczepu Kręgosłupa, który wspiera rodziców, którzy otrzymali diagnozę o wadzie rozwojowej swojego nienarodzonego jeszcze dziecka lub właśnie zostali rodzicami dziecka, z rozszczepem kręgosłupa. Celem projektu jest budowa sieci wsparcia koordynowanej przez Centralę SOS. Członkowie sieci, tzw. “Pomagacze SOS”, są wolontariuszami Fundacji Spina rekrutowanymi spośród doświadczonych rodziców dzieci z rozszczepem kręgosłupa lub dorosłych osób z tą wadą rozwojową.   

Wpłaty

Ładuję...