Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Iwonicz Zdrój, podkarpackie

Pacjenci po transplantacji narządów  po latach ciężkiej nieuleczalnej choroby i skrajnej niewydolności nerki, trzustki, wątroby czy serca dają żywe świadectwo nowego ŻYCIA poprzez udział w imprezach sportowych.

Misja stowarzyszenia

Propagowanie świadomego dawstwa narządów do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie aktywności fizycznej i sportu w środowisku osób po transplantacji.

Hasło stowarzyszenia: Przeszczep to Nowe Życie

W latach 2004 - 2016 polscy pacjenci zdobyli 410 medali w imprezach międzynarodowych i godnie promują osiągnięcia polskiej transplantologi.

Start ww. zawodach jest najwspanialszą nagrodą za lata zmagań z ciężką chorobą związaną z niewydolnością narządu, częstymi operacjami i nierzadko ocieraniem się o śmierć.

Wszystkie nasze działania aktywnie od 2003 r. wspiera Prof. dr hab. n. med. Andrzej Chumra - chirurg, transplantolog, team manager reprezentacji Polski pacjentów po transplantacji narządów.

Nasz główny cel w roku 2017

Start reprezentacji Polski pacjentów po transplantacji narządów w XXI Światowych Igrzyskach po Transplantacji w dniach od 24 czerwca do 2 lipca 2017 r. w Maladze, w Hiszpanii. Powołaliśmy do reprezentacji 20 pacjentów.

Wpłaty

Ładuję...