Stowarzyszenie Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki I Integracji Osób Niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki I Integracji Osób Niepełnosprawnych

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Cieszyn, śląskie

Zajmujemy się przede wszystkim prowadzeniem działalności na rzecz niepełnosprawnych w zakresie kultury fizycznej, turystyki oraz szeroko rozumianej integracji.

Prowadzimy świetlicę dla niepełnosprawnych oraz organizujemy imprezy sportowe, obozy i rajdy. Przy czym wszystkie te działania są realizowane z uwzględnieniem aspektów rehabilitacyjnych i leczniczych
  
Pomagamy jednak nie tylko poprzez rehabilitację zdrowotną, ale także społeczną. Integrujemy osoby niepełnosprawne zarówno we własnym środowisku jak i w środowisku osób pełnosprawnych.
 
W trudnościach, na jakie napotykają osoby niepełnosprawne, zazwyczaj ważna jest pomoc nie tylko samym osobom z różnymi dysfunkcjami, ale także ich rodzinom. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby również i członkowie rodzin mogli uczestniczyć w procesie rehabilitacji.
 
Należy również pamiętać o tym, że niepełnosprawny nie może być wyręczany we wszystkich swoich działaniach, a wręcz przeciwnie - powinien samodzielnie podejmować te aktywności, które leżą w jego zakresie możliwości i dążyć do ogólnego samorozwoju.

Działamy głównie w powiecie cieszyńskim i każda osoba niepełnosprawna mieszkająca w tym regionie może zgłosić się do naszego Stowarzyszenia. Nie ma tym samym, żadnych kategorii wiekowych oraz ograniczeń dotyczących przypadłości.
 
Nasi wolontariusze to na ogół osoby specjalnie przygotowywane do kontaktu z osobami niepełnosprawnymi.

W przyszłości zamierzamy uruchomić kawiarenkę internetową i tym samym oswoić osoby niepełnosprawne z tym wynalazkiem (o ile oczywiście już wcześniej się same z nim nie oswoiły.