Stowarzyszenie Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki I Integracji Osób Niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki I Integracji Osób Niepełnosprawnych

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Cieszyn, śląskie

Zajmujemy się przede wszystkim prowadzeniem działalności na rzecz niepełnosprawnych w zakresie kultury fizycznej, turystyki oraz szeroko rozumianej integracji.

Prowadzimy świetlicę dla niepełnosprawnych oraz organizujemy imprezy sportowe, obozy i rajdy. Przy czym wszystkie te działania są realizowane z uwzględnieniem aspektów rehabilitacyjnych i leczniczych
 
Pomagamy jednak nie tylko poprzez rehabilitację zdrowotną, ale także społeczną. Integrujemy osoby niepełnosprawne zarówno we własnym środowisku jak i w środowisku osób pełnosprawnych.
 
W trudnościach na jakie napotykają osoby niepełnosprawne, zazwyczaj ważna jest pomoc nie tylko samym osobom z różnymi dysfunkcjami, ale także ich rodzinom. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby również i członkowie rodzin mogli uczestniczyć w procesie rehabilitacji.
 
Należy również pamiętać o tym, że niepełnosprawny nie może być wyręczany we wszystkich swoich działaniach, a wręcz przeciwnie - powinien samodzielnie podejmować te aktywności, które leżą w jego zakresie możliwości i dążyć do ogólnego samorozwoju.

Działamy głównie w powiecie cieszyńskim i każda osoba niepełnosprawna mieszkającaw tym regionie może zgłosić się do naszego Stowarzyszenia. Nie ma tym samym, żadnych kategorii wiekowych oraz ograniczeń dotyczących przypadłości.
 
Nasi wolontariusze to na ogół osoby specjalnie przygotowywane do kontaktu z osobami niepełnosprawnymi.

W przyszłości zamierzamy uruchomić kawiarenkę internetową i tym samym oswoić osoby niepełnosprawne z tym wynalazkiem (o ile oczywiście już wcześniej się same z nim nie oswoiły.