Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan

Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kościan, wielkopolskie

Witajcie kochani!


Jako Rzeczodzielnia pomagamy już od 2017. Chcieliśmy jednak poszerzać nasze zasięgi i wychodzić z sercem dalej, dlatego 10 grudnia 2020 postaraliśmy się o oficjalny status Stowarzyszenia. Dzięki temu możemy więcej zdziałać, dotrzeć do większej ilości osób.
Jako że siedzibą Stowarzyszenia jest Kościan, to najczęściej tam działamy, jednak każdy potrzebujący może się do nas zgłosić, zawsze służymy pomocą.

Mamy pod opieką bardzo dużo podopiecznych, którym pomagamy na co dzień przejść różne problemy w życiu. Wiek podopiecznych to od kilkumiesięcznych dzieci do 90-letniej Pani :) Każdy potrzebuje wsparcia i pomocy :)
Na ten moment prowadzimy zupełnie DARMOWY sklep w Kościanie na os. Jagiellońskie 23-26, gdzie można się zgłaszać po odzież, artykuły gospodarstwa domowego, czy zabawki akcesoria dla dzieci. Można również tam przynieść rzeczy, które są już nam niepotrzebne, z których nie korzystamy już, a mogą posłużyć innym. Można również przynosić artykuły spożywcze o długim terminie ważności, które się nie psują- jedzenie w puszkach, słoikach, mąka, ryż, kasza, makaron, przyprawy itp.
Robimy również paczki na święta dla dzieci, samotnych i seniorów, aby każdy w tych dniach mógł mieć uśmiech na twarzy.
Rzeczodzielnia również współpracuje ze schroniskiem dla zwierząt w Gaju oraz TOZ w Kościanie. Można również nas wspomóc, przynosząc jedzenie dla psów i kotów oraz artykuły typu smycze, miski, zabawki, koce czy kołdry.
Wspieramy rodziców po stracie dzieci na różnych etapach ciąży i w okresie okołoporodowym. Dostarczamy maleńkie rożki do szpitali, aby rodzice mogli pochować swoje dzieciątko godnie, ponieważ nie ma takich małych ubranek. Otulone w nasze kocyki odbywają swoją ostatnią ziemską drogę. Dostarczamy na oddział ginekologiczno-położniczy artykuły higieniczne i dla noworodków.

Mamy również psychologa, który służy pomocą i dobrym słowem, przeprowadza sesje. ‍‍‍♀️
Zawsze możesz do nas zadzwonić, postaramy się pomóc, jak tylko umiemy.


Prezes Karolina Zawisła tel.: 535-433-120


Dobro powraca- pomagajmy.