Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka

Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka
1 Stały Pomagacz
Adas Ola
500 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Od 2011 roku Stowarzyszenie bezpłatnie przebadało przy pomocy videodermatoskopu ponad 13 000 tys. osób, z czego wykryliśmy kilkadziesiąt czerniaków, a wielu takim diagnozom zapobiegliśmy poprzez zalecenie wycięcia podejrzanych znamion, zanim do rozwoju choroby doszło.

W naszych warsztatach edukacyjnych wzięło udział ponad 17 000 osób. 

Teraz my potrzebujemy Waszej pomocy. Uratujmy szczepionkę przeciw czerniakowi złośliwemu i doprowadźmy do jej rejestracji, aby była dostępna dla wszystkich zmagających się z tą straszliwą chorobą! 

Obecnie znajdujemy się w dramatycznej sytuacji: ponad 21 lat badań klinicznych- podawania szczepionki chorym z powodu braku funduszy wkrótce zostanie zamknięte.

Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka powstało w 2004 roku. Powstało, aby uratować polską szczepionkę przeciw czerniakowi złośliwemu wynalezioną przez onkologa i immunologa - profesora Andrzeja Mackiewicza. Pod jego kierunkiem trwały i nadal trwają prace nad leczniczą szczepionką genetycznie zmodyfikowaną. W programie badawczym szczepionkę obecnie pobiera 80 osób. 

Pierwsze podania chorym były w 1997 r. Szczepionka okazała się skuteczna. U chorych,  którzy byli niejednokrotnie w bardzo zaawansowanym stadium choroby, dalszy rozwój choroby zatrzymywał się, a niejednokrotnie cofał. Pacjentom, którym lekarze określali przeżycie od 1 miesiąca do 2 lat, przeżyli ponad 14 lat, a niektórzy żyją już prawie 21 lat i nie mają skutków ubocznych - jak to dzieje się w przypadku innych leków na zaawansowanego czerniaka. Mogą nadal pracować, uczyć się czy pomagać rodzinie. Historie pacjentów dostępne są na stronie Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka: Przedstawiamy niektóre z nich, więcej na stronie Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka

Od 2004 roku z przerwami (trzy i pięcioletnimi) gdzie otrzymywaliśmy finansowanie od sponsorów i od NCBR znów jesteśmy w tragicznej sytuacji. Koszt szczepionki dla jednego pacjenta to kwota 1440 zł miesięcznie. Trzeba ją podawać co miesiąc do końca życia. Przerwanie tej terapii to dla pacjentów przyjmujących szczepionkę ponowny rozwój choroby i w następstwie śmierć. Pacjenci przyjeżdżają z całej Polski do Poznania po „eliksir życia” – jak to nazywają. Koszty innych dostępnych terapii to koszty powyżej kilkudziesięciu tysięcy złotych (chemioterapia, radioterapia, czy też inne nowoczesne leki na czerniaka).

Co roku rośnie liczba zachorowań na czerniaka. To może dotyczyć każdego – to może dotknąć Cię, Twoją rodzinę, krewnych, przyjaciół.

Pomóż nam przeżyć i doprowadzić do uratowania polskiego wynalazku – terapii szczepionką przeciw czerniakowi złośliwemu, która powinna być dostępna dla każdego chorego. 

Wpłaty

Ładuję...

1 Stały Pomagacz
Adas Ola
500 zł miesięcznie