
Walczę z glejakiem, by przytulić córkę jak najszybciej❗️ Dołącz do mojej walki❗️
Cel zbiórki: Leczenie onkologiczne
Wpłać, wysyłając SMS
Przekaż 1,5% podatku
Przekaż 1,5% podatku
Stała pomoc
2 wspierających co miesiącTu może pojawić się Twoja Stała Pomoc.
Wspieraj co miesiąc- Anonimowy Pomagaczwspiera już 2 miesiące
- Anonimowy Pomagaczzaczyna wspierać co miesiąc
Cel zbiórki: Leczenie onkologiczne
Opis zbiórki
Jestem Ukrainką, która po wybuchu wojny, w marcu 2022 roku wraz z moją córeczką Lizą uciekła do Polski.
W Polsce spotkałam się z niesamowitą ilością wsparcia i życzliwą, bezinteresowną pomocą! Dosłownie każdy człowiek, którego spotykałam na swej drodze, był tak ciepły i serdeczny, że po prostu nie mogłam uwierzyć! Poczułam potrzebę dzielić się tym dalej.
Zostałam wolontariuszką w stowarzyszeniu wspierającym osób z zespołem Downa. Jako matka dziecka z tym zespołem, jestem w stanie zrozumieć problemy i potrzeby takich rodzin, okazać pomoc i podzielić się doświadczeniem.
Zatrudniłam się również w szkole specjalnej jako pomoc nauczyciela. Pracę tę bardzo kochałam, a dzieci, z którymi pracowałam, były moją radością.

Jesienią 2025 r. zdiagnozowano u mnie nowotwór mózgu.
Przeszłam operację, podczas której większa część guza została usunięta. Wynik histopatologii był bezwzględny - glejak 4 stopnia. Ponieważ nie mogę być leczona chemioterapią, lekarze wyznaczyli mi 30 sesji radioterapii.
Czuję się niekoniecznie dobrze. Ciężko mi mówić, jeść, oddychać, ciągle brakuje sił. Liza musiała wrócić na Ukrainę do babci, gdyż byliśmy tu tylko we dwoje, bez żadnej rodziny. Córkę mam bardzo samodzielną, radzi sobie ze wszystkimi codziennymi czynnościami, a nawet jest w stanie ugotować prosty posiłek. Jednak i tak nie mogłabym zostawić jej bez opiekuna.
Jak trafiałam do szpitala, pomagali mi w opiece nad córką moi wspaniałe sąsiedzi. Ale ostatnim razem hospitalizacja trwała dwa miesiące…

Tęsknię za Lizą, marzę choć na chwilę przytulić córkę... Martwię mnie też to, że wszystkie moje oszczędności zostały już wydane. Obawiam się, że nie wystarczy mi środków na leczenie, a bardzo pragnę wrócić do zdrowia!
Wspierają mi na duchu wiadomości, które dostaję od moich uczniów. Każda z nich jest jeszcze jednym przypomnieniem, że warto żyć.
Jeśli okażesz mi pomocną dłoń na mojej drodze, będę Ci ogromnie wdzięczna. Wierzę, że niedługo wyzdrowieję i też przyczynię się do dobra społeczeństwa!
Svitlana
- Wpłata w ramach Stałej PomocyWpłata anonimowaX zł
- Wpłata anonimowa50 zł
- Wpłata w ramach Stałej PomocyWpłata anonimowa50 zł
- Janek200 zł
- Grazyna20 zł
💖
- Robert20 zł