Świąteczna Filantropia

Dorota Błażejczyk
organizator skarbonki

Mikołajki, Wigilia…

Kolejny sweterek dla męża? Może posrebrzane kolczyki dla żony?

Dzisiaj mamy inny pomysł… :)

Zdecydowaliśmy z Dominikiem, że w tym roku nie napiszemy listu do św. Mikołaja. W tym roku sami będziemy Mikołajami.

Spośród mnóstwa osób potrzebujących wybraliśmy Franka.

Serduszko Franka potrzebuje natychmiastowej pomocy. Jego rodzice już raz zaufali polskim lekarzom, którzy mówili, że „trzeba czekać”. Nie przeprowadzili operacji w porę, przez co stracili córeczkę, u której nie wykształciła się połowa serca. Miała kilka dni. Śmierć uznała, że to niewystarczająco i postanowiła zaczaić się również na ich drugie dziecko, Franka. Chłopca, który również urodził się z chorym sercem i o którego życie muszą walczyć.

Większość użytkowników facebook’a zapewne natknęło się na post sponsorowany lub udostępniony przez kogoś ze znajomych, który ukazuje cierpienie i potrzebę pomocy innym. Niektórzy nawet kliknęli w taki link, przeczytali z grubsza jaka tragedia spotkała chorego i pomyśleli: „Ojej, coś strasznego.”, po czym zamknęli stronę i dalej przeglądali zdjęcia znajomych. Dlatego dzisiaj tworzymy wydarzenie – ukazujemy konkretny cel i konkretną okazję, mając nadzieję, że zachęcimy tym samym do otwarcia się na REALNĄ pomoc potrzebującym.

Nie wykręcajmy się brakiem pieniędzy. Nikt nie mówi o tysiącach. Niech każdy, kto widzi to wydarzenie wpłaci choć niewielką sumę, która umożliwi wykonanie operacji serduszka Franka.

Zachęcamy, aby wykonać ten ciepły gest w grupach, rezygnując z prezentu na Mikołajki lub Święta Bożego Narodzenia, na rzecz pomocy Frankowi. Umówmy się na takie działanie w związkach, małżeństwach, rodzinach, klasach szkolnych, pracy… gdziekolwiek.

Wsparli

50 zł

B. Krysia Żelechów

100 zł

Marta i Marcin

50 zł

Michał i Łukasz

50 zł

Ania

50 zł

Kinga

Prezencik od Cioci dla Piotrusia wędruje do Frania:) Franiu trzymaj się! Wierzymy w Ciebie! :*
10 zł

k.

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
20%
620 zł Wsparło 10 osób CEL: 3 000 ZŁ