Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Pińczów, świętokrzyskie

Stowarzyszenie wspiera działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych służące ich pełnej aktywizacji i integracji społecznej. Od 2008 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Dotychczas dzięki ludziom wielkiego serca udało nam się wyremontować budynek po byłej szkole podstawowej w Skowronie Dolnym. Od września 2009 mieści się tam punkt przedszkolny dla dzieci niepełnosprawnych, a od lutego br. funkcjonuje sala rehabilitacyjna dla dzieci i młodzieży. 

Naszym celem jest zapewnienie dzieciom z uszkodzeniem mózgu z terenu województwa jak najwyższej jakości edukacji, usprawniania i opieki. Poprzez stymulację ich duchowego, moralnego, kulturalnego, intelektualnego i fizycznego rozwoju chcemy je przygotować do aktywnego, możliwie najbardziej niezależnego dorosłego życia. Zgodnie z holistyczną filozofią stosowanego przez nas systemu kierujemy procesem uczenia się funkcji ruchowych, czynności życia codziennego, porozumiewania się i norm społecznych oraz programu przedszkolnego i szkolnego. Programy usprawniania są realizowane przez fachowy, wieloprofilowo wykształcony zespół, w przyjaznym, bezpiecznym i motywującym otoczeniu.

Oprócz działaności punktu przedszkolnego otaczamy opieka indywidualne osoby. Pod naszą opieką znajduje się dziesięciorogo dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności i w róznym wieku, które dzięki oganizacji mogą być rehablitowane oraz leczone.  

Wpłaty

Ładuję...