Fundacja "Święty Mikołaj dla Seniora"

2 Stałych Pomagaczy
Wpłata anonimowa
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Naszym celem jest tworzenie magii Świąt przez cały rok. Wierzymy, że każdy człowiek powinien zostać usłyszany i czuć się potrzebny. Dlatego od 2018 roku organizujemy akcję Święty Mikołaj dla Seniora, zapraszając do udziału w niej Domy Pomocy Społecznej i placówki opieki i zachęcając ich podopiecznych do pisania listów ze swoimi potrzebami i marzeniami, które spełniają nasi Święci Mikołajowie, czyli Wy.

W tym roku udało nam się uruchomić naszą drugą akcję, czyli Potrzeby Domów Pomocy Społecznej, dzięki której placówki mogą zgłaszać zapotrzebowanie na konkretne usługi i pomoc materialną. 

https://potrzeby.swietymikolajdlaseniora.pl/potrzeby

Chcemy być mostem łączącym potrzebujących z pomagającymi, wspierać budowanie relacji i wzmacnianie więzi międzyludzkich.

Akcja oraz fundacja powstały, bo zauważyliśmy, że brak jest w Polsce inicjatyw dedykowanych Seniorom i Podopiecznym placówek opieki. Zależy nam na wspieraniu właśnie tej grupy osób, która staje się coraz bardziej marginalizowana. 

Skromność tych ludzi często nie pozwala im prosić o pomoc innych, w wyniku czego ze swoją chorobą, czy samotnością mierzą się po cichu. Świadomość, że jesteśmy jedyną inicjatywą skierowaną bezpośrednio do osób przebywających w placówkach opiekuńczych, motywuje nas do jeszcze intensywniejszej pracy i działania na coraz większą skalę, dlatego nie przestajemy się rozwijać.

W 2022 roku, dzięki naszym darczyńcom, udało nam się zrealizować marzenia ponad 11 500 Seniorów z całej Polski.

Żeby móc działać dalej i przygotowywać się do kolejnej edycji potrzebujemy wsparcia finansowego na bieżące funkcjonowanie Fundacji.

Każda wpłata przybliża nas do realizacji marzeń naszych Podopiecznych! ❤️

2 Stałych Pomagaczy
Wpłata anonimowa
10 zł miesięcznie