Zdeformowana nóżka rujnuje małe życie – pomóżmy Sylwii!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 7 212 osób
442 074 zł (101,8%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0067660 Sylwia
Zbiórka na cel
Nierefundowana operacja w Paley European Institute i rehabilitacja

Sylwia Żak, 2 latka

Choszczno, zachodniopomorskie

Wrodzona wada kości udowej, piszczelowej, niewykształcone stawy lewej nogi

Rozpoczęcie: 25 Maja 2020
Zakończenie: 2 Marca 2021

22 Stycznia 2021, 14:25
PILNE❗️Operacja Sylwii już 30 stycznia!

Otrzymaliśmy najnowsze informacje z kliniki! Operacja nóżki Sylwii odbędzie się już 30 stycznia!

Mamy zaledwie kilka dni, by uzbierać brakującą kwotę, a zostało jeszcze ponad 100 tys. zł... 

Sylwia Żak

Obecnie lewa nóżka naszej córeczki jest aż o 10 centymetrów krótsza od drugiej! Szansą na osiągnięcie sprawności i uniknięcie wózka inwalidzkiego w przyszłości jest dla Sylwii nierefundowana operacja w Paley European Institute.

Nasza walka trwa już bardzo długo, a my robimy wszystko, co w naszej mocy, by zdobyć środki na operację. Proszę Was o pomoc, abyśmy mogli ratować zdrowie naszej córeczki!

Ewa, mama

Lewa nóżka naszej córeczki jest aż o 10 centymetrów krótsza od drugiej! Wrodzona wada jest bardzo skomplikowana – obejmuje trzy stawy i brak kości strzałkowej i, co najgorsze, cały czas się pogłębia! Jeśli będziemy czekać bezczynnie, skaże nasze dziecko na trwałą niepełnosprawność i życie na wózku… Szansą dla Sylwii jest operacja w Paley European Institute. Prosimy, pomóż nam z niej skorzystać i uratować zdrowie naszej córeczki! 

Sylwia Żak

W czasie ciąży nie wiedziałam o wadzie. Z utęsknieniem i wielką radością czekałam, aż będę mogła utulić moje dziecko. Podczas badań prenatalnych nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.  Los wystawił nas jednak na próbę. Sylwia urodziła się z wadą kości udowej, piszczelowej i nieprawidłowo wykształconymi stawami lewej nogi. Nie wiedziałam wtedy, na jak wielkie cierpienie skaże nas ten defekt. Kiedy lekarz przekazywał mi te wszystkie informacje, zamarłam. “To nie możliwe, on nie mówi do mnie” – pomyślałam.

W szpitalu pytałam każdej pielęgniarki, każdego lekarza – “Czy ktoś już się z tym spotkał? Czy było już takie dziecko z tą wadą? Jak żyć z taką chorobą? Jak leczyć?”. Niestety nikt nic nie wiedział o tak skomplikowanej wadzie. W szpitalu, w którym urodziłam Sylwię nie było w tej kwestii doświadczenia.

Z czasem niestety było coraz gorzej… Jak się okazuje, choroba cały czas postępuje. W momencie narodzin różnica pomiędzy zdrową nóżką, a chorą wynosiła 6 cm, terazteraz kiedy Sylwia ma niecałe dwa lata, wynosi aż 10 centymetrów! 

Codziennie widzę, jak mój największy skarb musi walczyć o coś, co dla innych dzieci jest naturalne. Każdy krok jest dla Sylwii wyzwaniem. Malutka ma w sobie jednak ogromną wolę walki, która napawa mnie optymizmem. Córeczka porusza się mimo dyskomfortu na obu nogach, zginając mocno zdrową. Niestety – im będzie starsza, tym będzie to coraz trudniejsze… Z czasem może w ogóle przestać być możliwe.

Sylwia Żak

Jedyną szansą na osiągnięcie pełnej sprawności jest dla Sylwii nierefundowana operacja w Paley European Institute. Operacja przeprowadzona przez najlepszych specjalistów, którzy ratują nawet najbardziej skomplikowane przypadki. Wiem, że czas ucieka, a pogłębiająca się wada powinna być zoperowana jak najszybciej… 

Mimo wielkiej determinacji nie jestem w stanie uzbierać niezbędnych na operację środków, dlatego błagam o pomoc dla swojej córeczki – by mogła pewnie iść przed siebie bez tej niewidzialnej kuli, jaką jest poważna i skomplikowana wada…

Mama Sylwii, Ewa

–––––––––––––––

Historię Sylwii możesz śledzić na bieżąco na Facebooku

Możesz również pomóc, biorąc udział w licytacjach: KLIK

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 7 212 osób
442 074 zł (101,8%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0067660 Sylwia