Synagis dla Kornelka

Agnieszka Agnieszka
organizator skarbonki

Choroba Kornela ujawniła się w połowie ciąży. Podczas badania USG, na monitorze widać było znacznie powiększone lewe płuco z torbielami. Spowodowało to zmiany w klatce piersiowej - przesuniecie serca i  ucisk oraz spłaszczenie prawego płuca. Bez natychmiastowej operacji przeprowadzonej jeszcze w brzuchu Kornel nie miałby żadnych szans na przeżycie. Niedługo po pierwszej operacji pojawiły się komplikacje, szant, który miał odprowadzać płyn opłucno-owodniowy, nie spełniał swojej funkcji. Potrzebne były kolejne reoperacje. Podczas jednej z nich doszło do krwotoku wewnętrznego, który skutkował natychmiastowym cesarskim cięciem.

Kornel urodził się w 30 tygodniu ciąży w stanie krytycznym,  w ciężkiej zamartwicy. Miał wylew 2 stopnia, ważył 1200 gram. Reanimacja trwała kilka minut, po czym został od razu zaintubowany. 

W siódmej dobie życia Kornel trafił na stół operacyjny. Musiał przejść operację wycięcia płuca wraz z torbielami. Po operacji wystąpiło zatrzymanie akcji serca. Reanimowano go 9 minut. Na intensywnej terapii spędził trzy długie miesiące. podpięty do respiratora.

Ze względu na brak płata płuca Kornel bardzo często łapie infekcje. Nawet lekki kaszel lub katar może zakończyć się dla niego zapaleniem płuc lub oskrzeli. Jeśli w konsekwencji dojdzie do niewydolności oddechowej, na ratunek może być za późno.

Synagis – tak nazywa się lek, który ochroni jego życie. Niestety lek refundowany jest tylko do pierwszego roku życia dziecka. W tym roku Kornel nie będzie już w darmowym programie, a koszt jednej dawki to kilka tysięcy złotych.

 

Wsparli

30 zł

Agnieszka Szydłowska

KO86 za Milka Mili Krystyna
29 zł

Aleksandra Maślana

Licytacja nr KO105
25 zł

hanolot

Dużo zdrówka!
27 zł

Dorota Skawinska

40 zł

Katarzyna

Licytacja nr KO76
6 zł

Ewe J.

los na loterie

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
101%
3 540 zł Wsparło 105 osób CEL: 3 500 ZŁ