Szansa 21 Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa

Szansa 21 Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Rzeszów, podkarpackie

Fundacja powstała w roku 2018, powołana została przez rodziców dziecka z Zespołem Downa w celu lepszego życia dla osób z tą wadą genetyczną.

Prowadzimy Grupę Wsparcia dla rodziców osób z Zespołem Downa, sptykamy się , rozmawiamy , wymieniamy się doświadczeniami , razem wspieramy się. 

Naszym głównym celem jest zwiększanie wiedzy na temat Zespołu Downa w społeczeństwie na terenie województwa podkarpackiego, poprzez szkolenia i konferencje dla rodziców, nauczycieli, lekarzy oraz integracja osób z Zespołem Downa z społeczeństwem poprzez organizację biegów charytatywnych, pikników rodzinnych, wyjazdów integracyjnych.

Chcielibyśmy aby osoby Zespołem Downa były traktowane z szacunkiem, miały dostęp do przedszkoli, szkół, zakładów pracy. Dlatego chcemy stworzyć dla nich warunki do tego, aby od przedszkola aż do osiągnięcia przez nich pełnoletniości mogły uczyć się, zdobywać nowe doświadczenia, podejmować pracę, być zadowolonym i dumnym ze swojego życia.

Nie chcemy, aby osoby z Zespołem Downa wegetowały w domu po ukończeniu przez nie wieku 23 lat, kiedy to państwo polskie nie zaproponuje już nic.
Nie chcemy, aby osoby z Zespołem Downa pozostawały same sobie w czasie kiedy ich rodzice nie będą w stanie się już nimi opiekować, będąc w chorobie lub umierając.

Wpłaty

Ładuję...