Fundacja Szlachetne Dłonie

Fundacja Szlachetne Dłonie

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Fundacja „Szlachetne Dłonie” powstała z myślą niesienia pomocy rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi. Nasza Fundacja jest po to, by przełamywać bariery oraz problemy, jakie pojawiają się w życiu codziennym osób niepełnosprawnych i chorych. Fundacja powstała z myślą o chorych dzieciach, które mają szanse na normalne, szczęśliwe życie, lecz nie zawsze mają warunki, by to osiągnąć. Każdy z nas doskonale wie, że największą przeszkodą są finanse. Każdego dnia nasze działania kierujemy w stronę osób potrzebujących. Dla każdego rodzica największym dramatem w życiu jest choroba dziecka, szczególnie ta, którą można wyleczyć lub ograniczyć jej rozwój, ale nie ma na to wystarczających środków finansowych. Myśl, że dziecku można pomóc, lecz nie stać nas na to sprawia, że rodzice często obwiniają siebie o chorobę dziecka, a psychiczny dyskomfort wpływa na funkcjonowanie całej rodziny.

Realizujemy te założenia, dostosowując je do zmieniających się potrzeb naszych podopiecznych, wspierając ich na każdym etapie życia i przeprowadzając przez kolejne trudności w drodze do samodzielności.

Działalność Fundacji polega w głównej mierze na gromadzeniu funduszy z przeznaczeniem na:

- finansowanie zakupów leków, sprzętu medycznego lub rehabilitacyjnego do użytku domowego;

- drogie leczenie,

- długotrwałe rehabilitacje,

- pokrycie kosztów specjalnego odżywiania,

-finansowaniu oraz współfinansowaniu turnusów rehabilitacyjnych.

Aktualnie pod swoją opieką mamy kilkunastu wspaniałych podopiecznych.
Dbamy o to, aby mimo przeciwnościom losu mogli normalnie funkcjonować. Dzięki nam, a przede wszystkim dzięki naszym Darczyńcom mają zapewnione środki na leczenie i rehabilitacje. Jesteśmy przekonani, że warto pomagać!

Wpłaty

Ładuję...