Szpital Cieszyn

typ Szpital

lokalizacja Cieszyn, śląskie

Szanowni Państwo,

Mimo zniesienia większości obostrzeń związanych z epidemią koronawirus nie zniknął, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i nadal istnieje zagrożenie zakażenia. Do naszego szpitala nadal zgłaszają się pacjenci z podejrzeniem zakażenia lub z zaawansowanymi objawami ze strony układu oddechowego, w tym wielu pracowników kopalni i ich rodzin.

W związku z powyższym zwracamy się z prośba o wsparcie zakupu mobilnego aparatu USG do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Sprzęt będzie przeznaczony do diagnostyki pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem koronawirusa, zgłaszających się z dolegliwościami ze strony układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego. Sprzęt będzie wykorzystywany do: diagnostyki przyczyn niewydolności oddechowej, kontroli bieżącej stanu pacjentów (nie są oni przewożeni na RTG płuc, tylko wykonywane jest USG na miejscu). Planujemy zakupić aparat, który poza wyposażeniem istotnym z punktu widzenia diagnozowania, będzie wyposażony w ekran dotykowy (bez przycisków), co ułatwi dezynfekcję. Koszt takiego aparatu to około 130 tys. zł.

ZZOZ w Cieszynie zatrudnia kadrę przygotowaną do leczenia pacjentów w stanach nagłych i ciężkich. Znacznym ułatwieniem w ich pracy będzie dostęp do nowoczesnego urządzenia diagnostycznego.