Ratujmy Szpital w Sochaczewie

Małgorzata Brzezińska
organizator skarbonki

Małgorzata BrzezińskaJak leczyć, gdy brakuje sprzętu. Podstawowych narzędzi pracy lekarzy, którzy dzień i noc walczą, by ratować ludzkie życie. UDERZENIOWA FALA EPIDEMII WIRUSA COVID-19 PRZED NAMI, a medycy Powiatowego Szpitala w Sochaczewie staną do walki z nim bez podstawowego uzbrojenia. Braki sprzętowe tej placówki są ogromne.

Nie ma pomp infuzyjnych, monitorów, respiratorów, czy myjni dezynfekcyjnej! OZNACZA TO, ŻE W WALCE Z WIRUSEM BĘDZIEMY BEZBRONNI, ŻE JEDYNA PLACÓWKA w tym rejonie kraju, usytuowana w promieniu 50 km od Warszawy, POSIADAJĄCA POTENCJAŁ BY POMAGAĆ OFIAROM KORONAWIRUSA ORAZ INNYM PACJENTOM POTRZEBUJĄCYM SPECJALISTYCZNEJ OPIEKI, NIE JEST I NIE BĘDZIE W STANIE RATOWAĆ LUDZKIEGO ŻYCIA.

Pandemia Covid-19 bezlitośnie obnażyła rzeczywisty stan polskiej służby zdrowia, ale także uświadomiła nam – zwykłym ludziom – że musimy wziąć sprawy we własne ręce. Waży się tu los nas wszystkich. Pomóżmy szpitalowi w Sochaczewie, razem ofiarujmy lekarzom tej placówki broń, dzięki której ich walka o nas nie będzie z góry przegrana. Teraz – gdy koronawirus zaczyna zbierać swoje żniwo i później, gdy respirator, monitor, czy pompa infuzyjna ocalą naszego sąsiada, mamę, babcię, czy po prostu nieznajomego, który chce żyć.

Najpilniejsze potrzeby sprzętowe, które zostały skonsultowane z dyrekcją Szpitala Powiatowego w Sochaczewie prócz Środków dezynfekcyjnych, maseczek, kombinezonów i przybłbic w walce z Koronawirusem to :

❤️ respiratory transportowe 2 szt x 40 tys = 80 tys zł
❤️ kardiomonitory 10 szt x 15
tys = 150 tys zł
❤️myjnia dezynfekator 18 wsadowy 1 szt x 250 tys = 250 tys zł
❤️ pulsoksymetry 20 szt x 4
tys = 80 tys zł
❤️ pompy infuzyjne strzykawkowe 20 szt x 5 tys = 100 tys zł
❤️pompy infuzyjne przepływowe 10 szt x 5 tys = 50 tys zł
❤️aparat USG z minimum 3 głowicami 1 szt x 180 tys = 180 tys zł

Kwota PILNIE potrzebnych rzeczy dla Szpitala to 890 tys zł

Małgorzata Brzezińska

Małgorzata Brzezińska

Wsparli

30 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

200 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Dziękujemy za pracę i poświęcenie służby zdrowia

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
1%
5 797 zł Wsparło 146 osób CEL: 300 000 ZŁ