Zbieramy na aparat słuchowy! – By Szymon mógł słyszeć!

Szymon Fąfara

Zbieramy na aparat słuchowy! – By Szymon mógł słyszeć!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0382408
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Aparaty słuchowe, leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Szymon Fąfara, 11 lat
Sulików, dolnośląskie
Zaburzenia rozwoju, opóźniony rozwój mowy, wnętrostwo lewostronne, niedosłuch po zapaleniu ucha lewego i prawego, niewielka torbiel pajęczynówki, zespół częściowo pustego siodła
Rozpoczęcie: 13 Listopada 2023
Zakończenie: 13 Lutego 2024

Opis zbiórki

Niedosłuch u Szymonka utrzymuje się od kilku lat. Lekarze robili wszystko, by go zmniejszyć, ale nic nie dało rezultatów. Doszło do takiego momentu, że mój synek potrzebuje aparatów słuchowych. 

Już na początku życia doszło do komplikacji. Szymek zaklinował się w drogach rodnych. Przez 12 godzin starałam się go urodzić. Gdy już przyszedł na świat, lekarze zaobserwowali u synka asymetrię twarzy. Wtedy zaczęła się długa droga szukania przyczyny. 

Szymon Fąfara

Podczas badań przesiewowych wyszły problemy z uszami i ubytki słuchu. Co chwilę musiałam leczyć u Szymonka zapalenie ucha. Rezonans magnetyczny głowy wykazał m.in. zespół częściowo pustego siodła i asymetrię niektórych struktur w mózgu. Synek ma też stopę końsko-szpotawą oraz gotyckie podniebienie.

Aktualnie ubytek słuchu wynosi aż 60%. Myślę, że próbowaliśmy już wszystkiego – lekarze usunęli trzeci migdał, zakładali drenaż. Dziecko się nacierpiało, a nic nie pomogło. Wada jest już tak duża, że Szymon czyta z ruchu warg to, co mówią inni. Niestety zaczęły się u niego problemy w szkole. Najprawdopodobniej właśnie z tego powodu, że niedosłyszy. 

Żeby nauka stała się łatwiejsza Szymon potrzebuje aparatów słuchowych. Jedna sztuka to koszt aż 7.500 zł! Bardzo proszę o pomoc.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0382408
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki