Ratujemy nóżki Szymka - operacja już w styczniu!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 266 osób
459 287 zł (124,31%)
Zbiórka na cel
Operacja nóżek

Szymon Walkowiak, 2 lata

Środa Wielkopolska, wielkopolskie

Fibular hemimelia

Rozpoczęcie: 11 Grudnia 2018
Zakończenie: 14 Stycznia 2019

Szymek jest już po operacji!

Dzięki Wam to, co na początku wydawało się niemal niemożliwe, stało się faktem! 30 stycznia Szymek trafił na stół operacyjny, gdzie lekarze przez długie godziny walczyli o to, by zoperować jego nóżki. Udało się! Wszystko poszło zgodnie z planem, a dr Paley ze swoim zespołem wykonał wszystko, co było zaplanowane. 

Kolejne tygodnie z gipsami na nogach na pewno nie należały do przyjemnych, jednak mimo trudności i czasami łez, Szymek dzielne znosi swoją walkę o sprawność. Pokazał, jakim jest siłaczem i chociaż trudno mu było przyzwyczaić się do gipsów, każdego dnia uczył się z nimi funkcjonować. 

Szymon Walkowiak

Trzy tygodnie po operacji mogliśmy wrócić z Warszawy do domu, co dało Szymkowi dużo radości i nowych sił do walki! Coraz lepiej funkcjonował i znajdował mnóstwo nowych sposobów na zabawę. :) Myśleliśmy, że będzie już tylko lepiej, ale nieoczekiwanie nóżka zaczęła bardzo boleć. Musieliśmy wrócić do Warszawy. Po zdjęciu gipsów wyszło na jaw, że źródłem bólu było zakażenie. Trzeba było szybko operować nóżkę, usunąć wystający ze stopy pręt i założyć na kilka dni dren, aby pozbyć się ropy. Operacja odbyła się 6 marca.
 
Dzisiaj Szymek dochodzi do siebie. Kolejne dni musieliśmy spędzić w szpitalu. Na szczęście sytuacja wydaje się już opanowana. Trzymajcie za Szymusia kciuki, żeby szybko doszedł do siebie! Dziękujemy za wszystko!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 266 osób
459 287 zł (124,31%)