WZNOWA❗️"Synku, nie pozwolę, by zabrał Cię rak..." - tata Szymusia błaga o pomoc, by ratować jego życie!

Szymonek Berliński
Pilne!

WZNOWA❗️"Synku, nie pozwolę, by zabrał Cię rak..." - tata Szymusia błaga o pomoc, by ratować jego życie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0134213
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

ratowanie życia - leczenie wznowy w szpitalu w Barcelonie

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Szymonek Berliński, 5 lat
Radom, mazowieckie
Neuroblastoma w IV stadium z przerzutami do kości i szpiku
Rozpoczęcie: 17 Października 2023
Zakończenie: 17 Stycznia 2024

Opis zbiórki

KOSZMAR POWRÓCIŁ❗️Usłyszeliśmy słowo, którego boją się wszyscy na onkologii... WZNOWA. Rak zaatakował ponownie! Szymuś dopiero co kończył 5 lat, nie sądziliśmy, że znów zacznie się walka o życie, że będziemy musieli zakładać zbiórkę, znów zostawić całe życie... Wrota onkologicznego piekła otworzyły się po raz kolejny!

Jadąc na kontrolę, myśleliśmy, że usłyszymy tylko dobre wieści, tak jak na poprzedniej i poprzedniej... Niestety tak się nie stało. Zmiana w główce, w kości skroniowej... Cały wysiłek Szymusia, długie i bolesne miesiące leczenia, jego cierpienie, dzieciństwo na onkologii - wszystko poszło na marne. Jesteśmy załamani i zrozpaczeni, nie mogliśmy w to uwierzyć, wciąż nie możemy...

Szymuś rozpoczyna leczenie w trybie pilnym. Rak nie miał prawa się pojawić, a jednak zaatakował. Okazał się wyjątkowo zdradziecki i podstępny... Rozpoczyna się walka, najbardziej dramatyczna z możliwych - walka o życie Szymusia! Kolejny raz muszę prosić o Twoją pomoc!

Szymonek Berliński

Mam na imię Paweł, jestem tatą Szymusia. Syn ma 5 lat. Od 3 żyjemy pod dyktando śmiertelnej choroby... Neuroblastoma to złośliwy, śmiertelnie niebezpieczny nowotwór, który atakuje tylko dzieci, jakby specjalnie wybierał najmłodszych, najbardziej bezbronnych... Wiążą się z nim bardzo złe rokowania. Połowa chorujących na niego dzieci umiera. Od 3 lat walczę tylko o to, aby mój synek żył.

Szymek zachorował, gdy miał 2 latka. Wcześniej był pełen życia, radosny, uśmiechnięty... Nagle osłabł, pojechaliśmy do szpitala. Tam usłyszeliśmy słowa, które zmieniły wszystko… Guz mózgu. Pierwsza z brutalnych ciosów od losu... Guz okazał się przerzutem. Pierwotne ognisko nowotworu znajdowało się w brzuszku synka, przerzuty znaleziono też w kręgosłupie i szpiku…

Szymonek Berliński

Nagle otworzyły się drzwi do świata onkologii... Wtedy nie wiedzieliśmy, że czekają nas lata walki. Szymuś natychmiast trafił na stół operacyjny. Niestety, po operacji wycięcia guza w główce bezpowrotnie stracił wzrok… Dziś przez ciemność kierują go nasze głosy. Chemia nie działała. Synek schudł, nic nie jadł, znikał na naszych oczach… Umierał. Zaczęliśmy szukać ratunku za granicami naszego kraju. Szpital w Barcelonie, specjalizujący się w leczeniu neuroblastomy, był naszą ostatnią nadzieją.

Dzięki Waszemu wsparciu, dziesiątek tysięcy osób o dobrych sercach, Szymuś przeszedł wielomiesięczne leczenie w Barcelonie. Ciężka operacja, immunoterapia, radioterapia... To wszystko za nami. Lekarze zdecydowali, że podadzą też synkowi szczepionkę przeciwko wznowie neuroblastomy, dostępną tylko w USA. Miała pobudzić organizm Szymusia do wytwarzania przeciwciał przeciwko nowotworowi. Synek przyjął 7 cykli szczepionki. Ponowny atak nowotworu w takich sytuacjach jest bardzo rzadki... A jednak się zdarzył.

Szymonek Berliński

Nie wiem, dlaczego przydarza się to właśnie nam i Szymusiowi, który już tyle wycierpiał... Rak zabrał mu już tak wiele... Wzrok, normalne dzieciństwo. Teraz chce zabrać też życie. Szpital w Barcelonie wystawił kosztorys... Po odjęciu tego, co zostało z ostatniej zbiórki, do uzbierania nadal mamy ogromną kwotę pieniędzy! To nasza jedyna szansa...

Wznowa, słowom którego nie chcieliśmy już nigdy usłyszeć. Walczyliśmy, ile sił, by pokonać potwora... Zrobiliśmy wszystko, co możliwe, a jednak choroba jest brutalna, życie nie jest  łaskawe. Znów rzucamy wszystko, znów zaczynamy walkę, znów wrócił strach o życie najważniejszej dla mnie osoby na świecie… Synka, dla którego zrobiłbym wszystko… Oddałbym życie, żeby tylko jego mogło trwać. Proszę Cię, pomóż mi, bez Ciebie tym razem naprawdę nie mamy szans.

Paweł, tata Szymusia

Szymonek Berliński

➡️ Śledź na bieżąco walkę Szymusia o życie - polub stronę na Facebooku - KLIK!

➡️ Życie Szymonka ratujesz też przez udział w LICYTACJACH - KLIK

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0134213
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki