Szymon Gałuszka

Szymon Gałuszka, 11 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0024943
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Szymon Gałuszka, 11 lat

Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe, padaczka lekooporna, niedowidzenie, heterotrofia neuronalna, zwichnięcie stawu biodrowego, niedorozwój kości udowej prawej
Mysłowice, śląskie

Szymon walczy o normalne dzieciństwo i normalną przyszłość od urodzenia.  Urodził się zbyt wcześnie. Pierwsze 36 dni życia spędził na oddziale intensywnej terapii. Miał problemy z oddychaniem, połykaniem. Był niedotleniony, przeszedł wylew okołokomorowy, walczył z zakażeniem wrodzonym. 

- Każdego dnia bałam się najgorszego - tego, że moje dziecko umrze.- wspomina mama chłopca. 

Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe, niedowidzenie przez heterotrofię neuronalną, wada mózgu - hipoplazja ciała modzelowatego i lekooporna padaczka - z taką listą diagnoz Szymon zmaga się na co dzień. I dochodzą kolejne - niestety. Ostatnia  diagnoza  to zwichnięte stawy biodrowe, nieprawidłowo ustawiona miednica, przesunięta do góry po stronie prawej.

Rehabilitacja to codzienność Szymona. Do tego doszły operacje ortopedyczne - konieczne, ale pełne bólu. Częste wizyty specjalistyczne i pobyty w  szpitalach - tak wygląda jego rzeczywistość. Wszystko, co osiąga ciężką pracą, zabierają mu napady padaczki. Długie, męczące, niepozwalające spać w nocy.

Leczenie pochłania każdy grosz, dlatego każde wsparcie jest bezcenne - dla Szymona to szansa na sprawność, na życie bez bólu. 

- Dziękuję za każdą pomoc - Ewa, mama Szymona

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0024943
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki