Szymon toczy dramatyczną walkę z nieznanym wrogiem - pomoc dla Szymona potrzebna od zaraz!

Szymon Greber

Szymon toczy dramatyczną walkę z nieznanym wrogiem - pomoc dla Szymona potrzebna od zaraz!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0161737
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Turnusy rehabilitacyjne

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Szymon Greber, 6 lat
Poznań, wielkopolskie
W trakcie diagnostyki
Rozpoczęcie: 21 Listopada 2022
Zakończenie: 25 Lutego 2024

Opis zbiórki

Nasz synek Szymon to niespełna sześcioletni wojownik. Z ogromną dojrzałością stawia czoła wielkim trudą i cierpieniu obecnym w swojej codzienności.

Szymona rozwój zatrzymał się, a jego niedożywione ciałko jest mocno wyniszczone. Lata diagnozy nadal nie odkryły przyczyny takiego stanu.

Każda, nawet najbardziej podstawowa czynność życiowa stanowi dla niego wielkie wyzwanie. Każda nowa umiejętność okupiona jest długą i ciężką pracą, często mnóstwem dziecięcych łez.

Szymon Greber

Do obecnego stanu dziecka doszliśmy ciężką pracą i drogą pełną poświęceń. To co osiągnęliśmy to stabilny stan, który nie zagraża bezpośrednio już jego życiu.

Tym bardziej nie zamierzamy się poddawać, bo wiemy, że niemożliwe nie istnieje. Wierzymy, że nasze marzenia o zdrowiu Szymona, o jego rozwoju i samodzielności są realne do spełnienia.

Szymon Greber

Szymek wciąż zmaga się z mnóstwem problemów. Przewlekłe zaparcia spowodowane wydłużonym i zdeformowanym jelitem rzutują negatywnie na cały organizm.
Brak wydolności organizmu, osłabiona siła mięśniowa, zaburzenia hormonalne i hipermobilność stawów tworzą ogromną barierę dla naszego chłopca „miniaturki”, który tak bardzo chciałby normalnie funkcjonować w społeczeństwie swoich rówieśników. Zaburzenia mowy to dodatkowa przeszkoda w komunikowaniu się.  Schorzenia neurodegeneracyjne wpływają bardzo mocno na jego rozwój psychologiczny i emocjonalny.

Ciągła diagnoza, specjalistyczne badania, konsultacje ze specjalistami, intensywna rehabilitacja i masa koniecznych suplementów to niewyobrażalne, ciągłe wydatki.

Szymon Greber

To, na co pragniemy przeznaczyć pieniądze od darczyńców naszej zbiórki, to coś niejako dodatkowego, jednocześnie niezwykle istotnego dla Szymka, dziecka któremu pragniemy zapewnić choćby namiastkę normalnego dzieciństwa.

Celem zbiórki jest turnus w ośrodku rehabilitacyjnym. Doświadczenie pokazało nam, jak nieoceniony wpływ na rozwój Szymona ma taki wyjazd. Choć jest to czas bardzo wymagający, bo każdy dzień wypełniony jest licznymi zajęciami, to jest to również czas oderwania od rutyny, tworzenia więzi z rówieśnikami, poznawania nowych miejsc. Czas ciężkiej pracy, ale i zabawy.  Co najważniejsze, tak intensywne ćwiczenia dają ogromne efekty. Szymon nigdy się nie poddaje, walczy do końca. Rehabilitanci uwielbiają go, podkreślając jego dojrzałość, a szczególnie cieszy ich fakt, że mogą prawdziwie popracować i wyciskają naszego bohatera do ostatnich „soków”

Dziękujemy, że zapoznałeś się z naszą sytuacją, dziękujemy za wszelkie wsparcie dla Szymonka. Prosimy, skoro wszedłeś na chwilę do naszego świata, pomyśl ciepło o naszym synku, wyślij dobrą intencję.

Z ogromną wdzięcznością,
rodzice Szymona.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0161737
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki