Rehabilitacja – jedyny lek dla Szymonka. Prosimy, pomóż!

Szymon Oziomek
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja dla Szymka

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Szymon Oziomek, 5 lat
Warszawa, mazowieckie
Wrodzona cytomegalia, asymetria półkul mózgu, polimicrogyrie w prawej półkuli, asymetria ciała
Rozpoczęcie: 16 Marca 2020
Zakończenie: 8 Lutego 2021

Rezultat zbiórki

Kochani,

dzięki zbiórce pieniędzy na rehabilitację Szymonka mogliśmy pozwolić sobie na turnusy terapii ręki CIMT. Dzięki rehabilitacji Szymek zaczął zauważać swoją lewą rękę wykorzystywać ją przy zabawie i czynnościach dnia codziennego.  Zmniejszyła się również koślawość stóp.

Widzimy postępy, a to mobilizuje nas do dalszej walki.

Dziękujemy za Waszą pomoc!

Opis zbiórki

Czasem ciężko udźwignąć wszystkie te przeciwności, z którymi od urodzenia zmaga się Szymek. Już w drugiej dobie życia lekarze stwierdzili wrodzone zapalenie płuc, a zaraz potem cytomegalię. Czuwałam przy synku cały czas, ukrywając łzy i strach związany z pytaniami, co będzie dalej... Dziś wiem, że koszty związane z leczeniem synka są naprawdę duże, dlatego bardzo proszę o pomoc. Wierzę, że dane dobro wraca ze zdwojoną siłą!

Zaraz po narodzinach lekarze podłączyli Szymka pod specjalną aparaturę, aby mógł swobodnie oddychać. Tak uratowano jego życie… Ze szpitala, w którym się urodził przetransportowano go karetką do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie natychmiast rozpoczęło się leczenie oraz kolejne szczegółowe badania. Wykonano między innymi rezonans główki, którego wynik niestety był zły. Okazało się, że synek ma asymetrię półkul mózgu, liczne zwapnienia i torbiele. Wirus zaatakował też oczka. Pani doktor stwierdziła, że mam wzmożone napięcie mięśniowe i asymetria ciała. Diagnozy spadały jedna po drugiej…

Szymon Oziomek

Zalecono nam rehabilitację. Dopiero po miesiącu mogliśmy jechać do domu, gdzie na Szymka czekała cała rodzina. W końcu byliśmy szczęśliwi, że możemy być wszyscy razem w domu. Teraz synek ma 18 miesięcy. Co 3 miesiące robimy kontrolne badania w kierunku wirusa CMV. Jesteśmy pod stałą opieką neurologa, audiologa, okulisty, lekarza rehabilitacji oraz psychologa, który sprawdza, czy synek rozwija się prawidłowo jak na swój wiek.

Przez wadę kory mózgowej Szymek ma niedowład lewej strony ciała. Szansą na pokonanie go jest rehabilitacja, dzięki której rączka będzie mogła być sprawna, a mózg będzie się właściwie rozwijał. Niestety rehabilitacja jest bardzo kosztowna, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić o pomoc w opłaceniu turnusów, których potrzebuje Szymek. 

Wierzymy, że jeszcze nadejdzie dzień, kiedy Szymek sam do nas podbiegnie i sam wyciągnie w naszą stronę rączki. Rehabilitacja to jedyny lek, który może do tego doprowadzić, dlatego prosimy Cię, pomóż nam go zdobyć.

Rodzice

Ta zbiórka jest już zakończona. Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę.

Obserwuj ważne zbiórki