To choroba sprawia, że Szymon krzywdzi siebie – POMOCY❗️

Szymon Sukiennik

To choroba sprawia, że Szymon krzywdzi siebie – POMOCY❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0319855
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, badania genetyczne WES

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Szymon Sukiennik, 8 lat
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Całościowe zaburzenia rozwojowe - autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym
Rozpoczęcie: 3 Sierpnia 2023
Zakończenie: 4 Lutego 2024

Opis zbiórki

Jestem mamą 8-letniego Szymona. Jego narodziny miały być najszczęśliwszym dniem w moim życiu. Niestety, podczas porodu okazało się, że Szymon jest dwukrotnie owinięty i uciśnięty pępowiną wokół szyi. Po porodzie nawet nie płakał. W drugiej dobie życia przeprowadzono USG przezciemiączkowe, które nie wykazało żadnych niepokojących zmian w mózgu, natomiast zostałam poinformowana, że skutki niedotlenienia okołoporodowego mogą ujawnić się w przyszłości.

I tak w wieku 2,5 lat okazało się, że Szymuś ma autyzm. Jego rozwój bardzo różnił się od innych dzieci. Ma również wrodzoną wadę serca: ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej, nadwzroczność obuoczną, koślawość stóp i kolan,

Szymon Sukiennik

Ale największe trudności, z którymi boryka się Szymon, są właśnie skutkiem autyzmu i niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym. Szymuś w wieku 8 lat rozwojowo jest na poziomie mniej więcej dwuletniego dziecka. 

Synek od wielu miesięcy staje się coraz bardziej agresywny i autoagresywny. Bije się po buzi, gryzie, drapie do krwi, wszystkich wokół również. W maju zabrało go pogotowie ze szkoły specjalnej, do której uczęszcza. Ciężko było nad nim zapanować.

Szymon Sukiennik

Przez zaburzenia Szymon nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń i na spacerach trzeba trzymać go cały czas za rękę, żeby nie odbiegał zbyt daleko. Przy atakach autoagresji sytuacja również jest bardzo ciężka i mimo ciągłej rehabilitacji i leczenia, nie zawsze jesteśmy w stanie nad nią zapanować… Za każdym razem moje serce pęka, kiedy widzę, jak Szymon cierpi nie z własnej winy.

Szymon ma bardzo dużą potrzebę w zakresie integracji sensorycznej, Niestety, mnie nie stać na pokrycie kosztów terapii, ponieważ na co dzień wychowuję go sama. Chciałabym zapewnić mu więcej tak niezbędnego i kosztownego leczenia, ale nie wiem już do kogo zwrócić się o pomoc...

Dlatego podjęłam decyzję o zbiórce. Wciąż wierzę w dobro ludzkich serc i wierzę, że z Waszą pomocą uda nam się zebrać potrzebną kwotę na leczenie i badania genetyczne Szymonka. To nasza jedyna szansa, by choć trochę ulżyć mu w ciężkiej codzienności i dać szansę na szczęśliwą przyszłość.

Z całego serca proszę o pomoc...

Monika, mama Szymona

Szymon Sukiennik

Kwota zbiórki jest szacunkowa.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0319855
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki