Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
2 Stałych Pomagaczy
Lukasz Gawlik
100 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej zrzesza członków Armii Krajowej i innych organizacji zbrojnych podporządkowanych w czasie II wojny światowej legalnemu Rządowi RP na emigracji, które walczyły o odzyskanie niepodległości Polski. Grupuje również członków organizacji, które kontynuowały tę walkę po rozwiązaniu AK, a także osoby wyznające ideały AK i działające na rzecz ich utrwalenia w społeczeństwie polskim.

Celem Związku jest:

1) dobro Rzeczypospolitej Polskiej, umacnianie jej suwerenności i integralności oraz demokratycznego ustroju.

2)   obrona pamięci, prawdy historycznej i godności Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz innych formacji funkcjonujących w strukturze Polskiego Państwa Podziemnego, walczących o niepodległość w okresie wojennym i powojennym.

3)   badanie, utrwalanie i rozpowszechnianie historii, tradycji i dziedzictwa ideowego - Etosu Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego,

4)  utrzymywanie koleżeńskiej więzi między żołnierzami Armii Krajowej i działaczami Polskiego Państwa Podziemnego na całym świecie oraz ich rodzinami.

5)   inicjowanie organizowania opieki medycznej i socjalnej oraz pomocy koleżeńskiej dla byłych żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin.

2 Stałych Pomagaczy
Lukasz Gawlik
100 zł miesięcznie