Tapicare i przyjaciele dla Kordiana

Tapicare
organizator skarbonki

Drodzy Przyjaciele, Specjaliści, Klienci, a także Konkurenci Tapicare!

W tym roku miałem okazję wspólnie brać udział w wielu akcjach charytatywnych. Ale nikomu nie wolno zwalniać tempa! Cały czas pomagamy! I właśnie przede mną znów duże wyzwanie, ale przed Kordianem i jego rodzicami niestety jeszcze większe. 

Polscy lekarze nie potrafią dłużej patrzeć na ból dziecka. Trzask jego kości i błagalne wołanie o ratunek wzbudza łzy nawet u osób najbardziej obytych z cierpieniem. Bolesna bezradność, przeszywające wołanie o pomoc – tak wygląda życie siedmioletniego Kordiana i jego rodziców. Jeśli my nie podarujemy temu bezbronnemu chłopcu czegoś co dla nas jest drobiazgiem, on umrze z wyczerpania bólem…

A wszystkiemu jest winny jeden wadliwy gen – VAC 14, który spowodował dystonię. Dystonia to takie schorzenie, które całkowicie odbiera człowiekowi władzę nad jego ciałem. Powoduje nienaturalne skręcanie, wykrzywianie, łamanie i wręcz miażdżenie kończyn. Przynosi niewyobrażalnie wielki ból. Taki ból, który łamie serca nawet najtwardszych lekarzy i przerasta nawet samych rodziców. Na to po prostu nie można patrzeć… A tego strasznego płaczu nigdy nie można zapomnieć.

Zaczęło się tak, że trzyletni Kordianek pewnego dnia po prostu zaczął upadać na ziemię, obijać się o meble, tracić równowagę. Potem oczywiście długie miesiące jego życia upłynęły na nieprzyjemnych i wyczerpujących badaniach, wizytach w kilkunastu szpitalach i ciągłym oczekiwaniu na odpowiedź. A to niewinne i bezbronne dziecko z każdym dniem cierpiało i wciąż cierpi coraz bardziej! Niestety nawet punkcja płynu mózgowo – rdzeniowego, badania krwi, kilkukrotne rezonansy i tomografie nie pomogły w rozpoznaniu tej tajemniczej siły, która wręcz niszczy ciało małego Kordianka. Z czasem chłopiec przestał nawet mówić – jego ostatnie słowa, jakie zdążył wypowiedzieć były skierowane do taty i do dziś pozostają w pamięci rodziców – „Tato! Ja nie chcę! Kocham Cię!”. 

Niedawno okazało się, że czteroletni Beniamin z USA również cierpi z powodu tego samego genu. Rodzice Beniamina – para lekarzy – są silnie zaangażowani w prowadzenie badań genetycznych, które zmierzają już do końca. I udało im się przygotować specjalną terapię dla chłopców, która może sprawić, że zostaną wyleczeni!!! To dla tej bezbronnej dwójki dzieci szansa na to, że w końcu poznają inne uczucia niż ból. Musicie wiedzieć, że Kordian umiera z bólu i jest tego w pełni świadomy – cały czas czuje przeszywający i niemożliwy do wyrażenia słowami ból. I tylko to…

WIĘC CO MOGĘ ZROBIĆ RAZEM Z TAPICARE, ŻEBY KORDIAN ZNÓW SIĘ UŚMIECHNĄŁ I PRZESTAŁ TAK STRASZNIE CIERPIEĆ Z BÓLU?

Nie będę owijał w bawełnę i powiem wprost, bo tutaj naprawdę liczy się czas: potrzebne są pieniądze. Wyjazd do USA na taką terapię to horrendalnie wielki koszt. Ale wiecie, że hasło Tapicare brzmi: „Jedni mówią, że to niemożliwe. A Tapicare to po prostu robi”. I teraz jest tak samo! 

Dla dociekliwych wyprowadziłem też specjalny wzór na przywrócenie radości temu bezbronnemu dziecku. To równanie tożsamościowe, czyli takie, które przy podstawieniu dowolnej liczby, zawsze będzie prawdziwe! DZIAŁAJCIE razem z Tapicare!

KAŻDY DOBRY CZŁOWIEK  x  DOWOLNA KWOTA = ŻYCIE BEZ BÓLU


Proszę pamiętajcie, że w takich sytuacjach liczy się każda pomoc. Rodzice Kordiana sami nigdy nie uzbierają tylu pieniędzy. Dlatego dajcie od siebie po prostu tyle, ile możecie! Łącząc swoje siły możemy ocalić Kordiana przed najgorszym – przed śmiercią z bólu.. Dlatego teraz rozpoczynam odliczanie i wszyscy Przyjaciele Tapicare (i Konkurenci także!) dają coś od siebie! Nie pozwólcie, żeby Kordian dłużej cierpiał! Ja i całe Tapicare też na to nie pozwalamy!

Cel – życie dla Kordiana!

…. no to START!  

Wsparli

20 zł

Wpłata anonimowa

Powodzenia
30 zł

Wpłata anonimowa

Życzę wytrwałości
20 zł

Sabina

70 zł

Barbara

350 zł

Wpłata anonimowa

130 zł

Tapicare

Równowartość za usługę czyszczenia wersalki w Bytomiu wykonaną przez specjalistów Tapicare w formie wolontariatu.

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
27%
2 732 zł Wsparło 31 osób CEL: 10 000 ZŁ