Diagnoza nie może zaważyć na przyszłości Tatiany. Pomóżmy jej urosnąć!

Tatiana Błaszak

Diagnoza nie może zaważyć na przyszłości Tatiany. Pomóżmy jej urosnąć!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0291955
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie hormonem wzrostu

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Tatiana Błaszak, 9 lat
Barcin, kujawsko-pomorskie
Wada genetyczna - niskorosłość
Rozpoczęcie: 13 Czerwca 2023
Zakończenie: 14 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Jak każdy rodzic pragniemy dla Tatianki jak najpiękniejszego, cudownego dzieciństwa. Chcielibyśmy, aby było ono również beztroskie, ale los przygotował dla nas przykrą niespodziankę… 

U córki zdiagnozowano delecję chromosomu 17p13.3. Jest to bardzo rzadka choroba genetyczna, która u Tatiany objawia się przede wszystkim zahamowaniem wzrostu. Niskorosłość to jednak nie koniec przykrych dolegliwości. Do wszystkiego dochodzą jeszcze zaburzenia pracy pęcherza, problemy z jelitami i sercem (ubytek przegrody międzyprzedsionkowej). 

Tatiana jest pod stałą opieką endokrynologa, gastroenterologa, urologa i kardiologa. Badania wykazały, że organizm córki wytwarza własny hormon wzrostu, ale go nie przyswaja, dlatego konieczne jest podawanie go w formie syntetycznej.

Przyczyną niskorosłości może być wada genetyczna, ale też niski poziom stężenia IGF-1. Przy teście generacji zrobionym w szpitalu, wskaźnik ten podniósł się, co wskazuje, że terapia ma ogromne znaczenie. 

Tatiana Błaszak

Rozpoczęliśmy leczenie Tatianki. Dzięki niemu w ciągu miesiąca córeczka urosła o dodatkowy centymetr. Niestety, terapia wiąże się z ogromnymi kosztami, które miesięcznie sięgają kilka tysięcy złotych!

Nie mamy tylu środków, a córeczka musi kontynuować leczenie, aby mieć szansę na zdrową i sprawną przyszłość. Ustawiona kwota na pasku pozwoli nam na rok terapii. Mimo to wiemy, że potrwa aż 5-6 lat!

Tatiana jest pogodną dziewczynką, bardzo lubi śpiewać, jeździć na rowerze. Kocha zwierzęta, a najbardziej swojego psa – Rokiego. Diagnoza nie może zniszczyć jej dzieciństwa! Proszę, wesprzyjcie naszą walkę o zdrowie i jak najlepsze jutro dla Tatianki!

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0291955
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki