Neuroblastoma – okrutny przeciwnik, który nie daje za wygraną❗️ Potrzebna pilna pomoc❗️

Temur Asenov

Neuroblastoma – okrutny przeciwnik, który nie daje za wygraną❗️ Potrzebna pilna pomoc❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0224287
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Temur Asenov, 6 lat
Sieroszewice, wielkopolskie
Neuroblastoma
Rozpoczęcie: 21 Września 2022
Zakończenie: 27 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Zawsze pełen energii, wesoły, z wiecznym uśmiechem na twarzy - takiego Temura wszyscy kojarzą. Niestety, w ostatni weekend marca zaczął skarżyć się na ból brzucha. Na początku myśleliśmy, że może coś mu zaszkodziło. Jednak ból nie ustępował i pojawiły się wymioty. Po badaniu brzucha podejrzewano zapalenie wyrostka i skierowano nas na SOR. W badaniu usg dostrzeżono zmianę, przez którą zostaliśmy przyjęci na pediatrię, gdzie zlecono tomografię komputerową. I wtedy przyszła ta najgorsza z najgroszych informacji…

Wielki rozległy guz sięgający od śródbrzusza do nadbrzusza. Potem wszystko działo się jak kadry z filmu: “załatwiliśmy transport do kliniki onkologicznej”, “zmiana jest zmianą nowotworową”, “podejrzenie nowotworu złośliwego”.

W pierwszym tygodniu Temur miał tomografie, rezonanse, badania USG. Na szczęście nie było przerzutów! Po tygodniu złożono mu port podskórny i wykonano biopsję guza. Po chemioterapii guz wcale się nie zmniejszył. Podjęcie próby jego wycięcia wiązało się z ogromnym ryzykiem, ponieważ guz oplatał aortę, pień trzewny, tętnice krezkową górną, tętnice i żyły nerkowe. 

Temur Asenov

Operacja trwała 10 godzin. Najdłuższe i najgorsze 10 godzin, pełne strachu. Usunięto 90% guza. Podczas operacji niestety uszkodzono aortę brzuszną. Na ubytek została naszyta łata. Po operacji Temur spędził tydzień na oddziale intensywnej terapii. Kolejne dni strachu i obaw, czy wszystkie organy zaczną poprawnie funkcjonować. Nasz synek to bardzo silny wojownik. Ma dużo sił i hart walki. I wtedy, gdy już mieliśmy nadzieję, dostaliśmy kolejny cios... 

Wynik badania histopatologicznego wyszedł dodatni. Temurowi został zmieniony protokół leczenia i został zakwalifikowany jako pacjent wysokiego ryzyka. Dołożono 4 inne cykle chemioterapii, potem przeszczep komórek macierzystych, radioterapię i immunoterapię.

Jeżeli leczenie pójdzie sprawnie, chcielibyśmy wyjechać do zagranicznej kliniki na rekonstrukcję aorty i usunięcie masy resztkowej z pnia trzewnego. Jeżeli coś pójdzie nie tak, szansą jest leczenie w Barcelonie. Neuroblastoma to podstępny przeciwnik, często też nawraca. Bardzo prosimy Państwa o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na wyjazd i leczenie naszego ukochanego dziecka.

Rodzice Temura

Temur Asenov

➤ Śledź walkę Temura na jego FB

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0224287
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki