Tylko innowacyjna terapia może zatrzymać proces niszczenia trzustki. Wiktor musi ją rozpocząć jak najszybciej!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 175 osób
283 053,67 zł (100,61%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0059980 Wiktor
Zbiórka na cel
Innowacyjna terapia TREG

Wiktor Wierzchoś, 13 lat

Zwierzyniec, lubelskie

Cukrzyca typu 1

Rozpoczęcie: 6 Grudnia 2019
Zakończenie: 3 Lutego 2020

03 Stycznia 2020, 20:48
Dziękujemy!

Kochani,

wspólnymi siłami Rodziny, Przyjaciół i wszystkich Ludzi o wielkich sercach udało się zebrać pieniądze na 2 dawki limfocytów TREG. Serdecznie Wam za to dziękujemy!

Szpital Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wyznaczył termin terapii na 20 stycznia 2020 i Wiktor rozpocznie ją n czas dzięki Wam.

Na ten moment szpital zawiesił decyzję o podaniu dodatkowego leku, więc i my  zawieszamy intensywną zbiórkę pieniędzy.

Leczenie Wiktora na tym się nie kończy, osoby które chcą go nadal wspierać mogą dokonywać wpłat na konto fundacji. O dalszych losach i etapach leczenia będziemy informować Was na bieżąco.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy…

Wiktor, Rodzice i cała Rodzina

Wiktor był typowym trzynastolatkiem, który śledził poczynania ulubionych youtuberów i szalał z przyjaciółmi na rowerach. Tego lata jego wyczekiwane wakacje na Mazurach zamieniły się w koszmar, kiedy wodne pogotowie zabrało go z żaglówki do szpitala.

Diagnoza okazała się wyrokiem na całe życie…cukrzyca typu pierwszego, nieuleczalna, postępująca, autoimmunologiczna choroba, która niszczy trzustkę i powoduje powikłania w całym organizmie. Od tej chwili codzienne życie to, ciągła kontrola poziomu cukru – również w nocy, reżim związany z dietą, nasz strach, kiedy czekamy na wynik na glukometrze.

Wiktor Wierzchoś

Wiktor nie może zaakceptować swojej choroby i chce, żeby było „jak wcześniej”. Tego nie możemy mu dać, chociaż bardzo byśmy chcieli. Jedynym dostępnym lekiem, który pozwoli zatrzymać niszczenie trzustki i złagodzi przebieg choroby, jest terapia TREG. Terapia wykorzystuje własne komórki pacjenta do przeciwdziałania procesowi niszczenia. Izoluje się z krwi chorego tzw. limfocyty regulatorowe (Tregs), które potrafią zatrzymać proces niszczenia komórek produkujących insulinę przez układ odpornościowy. Niestety terapia nie jest refundowana przez NFZ, a jej koszt jest ogromny.

Nie stać nas na sfinansowanie tak kosztownego leczenia. Wiktor dostał kwalifikację do terapii, ale żeby zadziałała, musi mieć podaną natychmiast pierwszą dawkę limfocytów T. Jego kwalifikacja jest aktualna miesiąc, więc do końca roku musimy zebrać ogromną sumę pieniędzy. Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie, każda nawet najmniejsza kwota to krok do osiągnięcia celu. Wierzymy, że znajdzie się wielu ludzi, którzy pomogą Wiktorkowi spędzić te święta Bożego Narodzenia z nadzieją na lepsze jutro...

Rodzice Wiktora

Ładuję...

100 zł

EURO TRAST

21,67 zł

Adquesto

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 175 osób
283 053,67 zł (100,61%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0059980 Wiktor