Projekt The Presja

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kraków, małopolskie

https://www.facebook.com/ProjektThePresja

The Presja to nowatorski projekt, w którym żądamy systemowej zmiany oblicza walki z depresją w Polsce. Poprzez rozbudowanie szerokiej siatki warsztatów, dążymy do wyposażenia wszystkich Polaków w narzędzia do profilaktyki (zapobiegania) depresji u siebie i bliskich.

Chcemy zapobiegać!

Pomagamy też tam gdzie nie wydala system i NFZ. Finansujemy terapię dla ludzi, którzy są u progu swojego życia, a których już w tym wieku dopadła depresja. na Psychoterapię NFZ trzeba czekać niejednokrotnie ponad rok. Tymczasem nierzadko, myśli samobójcze są silniejsze niż chęć wyzdrowienia.

Chorzy nie mają tyle czasu.

Projekt THE PRESJA powstał po to, żeby:

→ Edukować o zaburzeniach nastroju i depresji,
→ Promować profilaktykę, czyli uczyć jak zapobiegać depresji poprzez realizację warsztatów,
→ Finansować terapię depresji osobom potrzebującym.

Naszym głównym celem jest wyposażenie uczestników naszych warsztatów w narzędzia profilaktyczne, które pomagają zapobiegać depresji. Pomiędzy dobrym nastrojem, a depresją jest całe spektrum stanów, przypadków i emocji! Uczymy jak radzić sobie z długotrwałym stresem, emocjami i zaburzeniami nastroju, jak rozwijać swoją odporność na presję i nie poddawać się wygórowanym oczekiwaniom społecznym. 

Edukujemy, że słowo depresja powinno być zarezerwowane dla choroby, która ma swoje kryteria diagnostyczne i sposób leczenia. W innych sytuacjach możemy mówić na przykład o obniżonym nastroju lub przejściowych problemach. Edukujemy, edukujemy i jeszcze raz edukujemy!