Fundacja Sam Dżub Ling

Fundacja Sam Dżub Ling
1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
X zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Główną sferą działalności Fundacji Sam Dżub Ling jest pomoc dla Tybetańczyków mieszkających w wiosce Golok Toe w prowincji Sychuan w Chinach. Jest to miejscowość, którą zamieszkuje około 2 000 mieszkańców w tym 800 dzieci.
 

Od kilku lat staramy się pomóc przede wszystkim w ochronie ich zdrowia. Trzeba podkreślić, że olbrzymim problemem na tamtym terenie jest zapadalność na gruźlicę, wirusowe zapalenie wątroby, choroby pasożytnicze i inne. Najbliższy szpital położony jest około 200 km od wioski a każda usługa medyczna jest tam płatna, co oznacza, że przy braku pieniędzy mieszkańcy Goloku skazani są na śmierć lub poważne komplikacje zdrowotne.
 

Wolontariusze, w tym lekarze i pielęgniarka, przeprowadzili do tej pory diagnostykę mieszkańców oraz wiele wykładów i zajęć praktycznych na temat higieny i pierwszej pomocy. Obecnie zamierzamy zgromadzić fundusze na stworzenie w tej wsi przychodni lekarskiej z małym oddziałem szpitalnym oraz na zakup samochodu do przewozu chorych do szpitala.
 

Naszym marzeniem jest pomoc w zakresie edukacji dzieci Tybetańskich, aby miały równy start ze swoimi rówieśnikami w innych krajach. Zapraszamy do Polski dzieci, które uczą się w Społecznym Gimnazjum nr 20 przy ul. Raszyńskiej. Obecnie dzięki zaproszeniu naszej fundacji, uczy się w Polsce sześcioro dzieci. Kształcenie jednego dziecka przez rok w szkole w mieście, wraz z internatem i wyżywieniem to koszt rzędu 5 000 złotych.

Pomagamy również tybetańskim kobietom. W związku z tym, że nie ma tam wodociągów i kanalizacji, wodę do gotowania bierze się z rzeki. W tej samej rzece prane są też ubrania, wszyscy się myją etc. Dlatego ze względów zdrowotnych i ekologicznych pomyśleliśmy o tym, żeby zakupić dla każdego domu po pralce typu Frania. Zmniejszyłoby to skażenie rzeki a zarazem pomogłoby kobietom – zmniejszenie kłopotów reumatycznych spowodowanych nieustannym moczeniem rąk w lodowatej, górskiej wodzie.

Gromadzimy środki finansowe i materialne w celu wspierania tradycji i kultury tybetańskiej oraz dziedzictwa tybetańskiego.

Inicjujemy i prowadzimy działania na rzecz pomocy edukacyjnej, socjalnej i medycznej dla Tybetańczyków w Polsce i poza jej granicami.

Organizujemy spotkania, wykłady, koncerty, prezentacje filmów o tematyce tybetańskiej oraz ceremonie sypania mandali, z których dochód przeznaczony jest na pomoc zdrowotną i edukacyjną dla Tybetańczyków.

Wpłaty

Ładuję...

1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
X zł miesięcznie