Fundacja Tiptop

Fundacja Tiptop

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja TIPTOP tworzy lepszy świat dla dzieci zmagających się z różnymi chorobami (wrodzoną łamliwością kości, SMA, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, epilepsją, chorobą nowotworową). Świat, który pozwoli dzieciom realizować cele zdrowotne, spełniać marzenia i stawać się samodzielnymi. Chcesz być częścią tego świata? Zapraszamy do wspierania nas i naszych działań!

Jak działamy? 

Każdego miesiąca zapewniamy naszym podopiecznym niezbędny sprzęt, rehabilitacje, konsultacje lekarskie i nierefundowane leki. Jesteśmy  dla dzieci, jesteśmy po to, by im pomagać.

Nasze działania skierowane są na:

·       pomoc finansową specjalistycznego leczenia dzieci, zabiegów, operacji oraz rehabilitacji, pobyty w placówkach leczniczych,

·       promocję i organizację wolontariatu,

·       organizowanie wypoczynku rehabilitacyjno-leczniczego i wakacyjnego,

·       poszukiwania sponsorów, organizowania koncertów i aukcji charytatywnych,

·       pomoc w remontach oddziałów szpitalnych, szkół itp.

·       organizacje zbiórki dla poszczególnych podopiecznych lokalnie oraz na terenie całego kraju,

·       działalność w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

Jaka idea nam przyświeca?

Misją Fundacji TIPTOP jest dobra pomoc, realna – materialna i duchowa, skupiająca się na potrzebach tu i teraz, ale również patrząca w przyszłość – by dzieciom żyło się lepiej. Wierzymy (i mamy tego dowody), że nieprzerwane wsparcie pozwala beneficjentom Fundacji stać po wygranej stronie, czerpać z życia pełnymi garściami, osiągać rozwojowe kroki milowe, które nie pojawiłyby się gdyby nie pomoc. Właśnie dlatego pomaganie wpisane jest w naszą codzienność, nasze DNA. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie osoby o dobrych, wspierających nas, serach. Razem mamy wielką moc! Razem możemy przenosić góry! Dołączasz do nas?

Co osiągnęliśmy?

Utworzyliśmy program im. Wiktora Jastrzembskiego, w ramach którego pomogliśmy w zakupie nierefundowanych leków dla 23 dzieci z ostrą białaczką na zbiórkach portalu siepomaga.pl.  Łącznie przekazaliśmy ponad 853 906 zł.

Jako jedyna fundacja zapewniamy naszym podopiecznym opiekę medyczną Grupy LUX MED. Dzięki temu nasze dzieci mogą liczyć na szybsze konsultacje u specjalistów, szeroki zakres badań oraz wizyty domowe.

Każdy z naszych podopiecznych otrzymuje nieprzerwane, comiesięczne wsparcie finansowe, opłacając rehabilitacje, konsultacje lekarskie i turnusy rehabilitacyjne.