Wypadek poza granicami Polski zniszczył życie Tomka. Pomóż!

Tomek Kukuła

Wypadek poza granicami Polski zniszczył życie Tomka. Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0157065
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, zakup protez

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Tomek Kukuła, 39 lat
Pyrzyce, zachodniopomorskie
Stan po wypadku
Rozpoczęcie: 23 Listopada 2021
Zakończenie: 7 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Tomek jest naszym najmłodszym bratem i ukochanym synem. Nigdy byśmy nie pomyślały, że w dorosłym życiu będzie wymagał opieki tak jak wtedy, gdy był mały. Cały jego świat wywrócił się do góry nogami w ciągu kilku chwil…

Jak wielu młodych z naszej miejscowości wyjechał do Danii – za pracą, lepszymi zarobkami, inną perspektywą. Był tam ledwo kilka dni, gdy dostaliśmy tragiczną informację o wypadku samochodowym. Tomek był pasażerem najbardziej poszkodowanym, cudem uszedł z życiem. W stanie krytycznym został przewieziony do tamtejszego szpitala. 

Mnóstwo krwiaków, resekcja nerki i stała dializa drugiej, pęknięte kości, złamania, utrata ręki… Trzy tygodnie w śpiączce, operacje, przeszczepy skóry. Z młodego i silnego mężczyzny stał się całkowicie zależny od drugiego człowieka. Dzisiaj jego siła tkwi w nadziei i determinacji na odzyskanie zdrowia w maksymalnym stopniu możliwości. Będzie to niezmiernie trudne, ponieważ uratowana ręka ma pozrywane nerwy oraz rany, które wciąż się goją. Nie wiemy w jakim stopniu uda się przywrócić jej sprawność.

Musimy być przygotowani na ogromne koszty związane z zakupem protezy ręki oraz niezbędną rehabilitacją. Częstotliwość i systematyczność zajęć jest niezbędna, by ratować to, co jeszcze jest do odratowania. Mimo wszystko wierzymy, że uda mu się pomóc, a jego życie skierować na nowe tory.

Tomek miał wszystko – niezależność, pracę, zdrowie… Był wolnym duchem, dla którego ograniczenia nie istniały. Wystarczyło kilka chwil, sekund, które zmieniły wszystko – na zawsze. Każde wsparcie to nie tylko nadzieja dla niego, ale również dla nas – najbliższych, którzy jesteśmy przy nim cały czas.

rodzina Tomka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0157065
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki