Trzy litery, które niszczą życie Tosi - SMA! Ratunku!

Zbiórka na cel
Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, rehabilitacja

Antonina Dzik , 19 miesięcy

Człuchów, pomorskie

Rdzeniowy zanik mięśni typu I - SMA

Tosia jest naszym najmłodszym dzieckiem. Jej narodziny miały być dopełnieniem rodziny i nieograniczonym szczęściem! Chociaż z początku tak właśnie było, to okazało się, że los napisał dla nas inny scenariusz...

Tosia od początku mało się ruszała. Uspokajano nas, że jest leniuszkiem, ale my przeczuwaliśmy, że coś się dzieje. Kiedy córeczka miała 5 tygodni usłyszeliśmy diagnozę w postaci trzech liter, które sprawiły, że nasz świat się zatrzymał - SMA.

W przebiegu tej choroby każdy dzień ma ogromne znaczenie. Każdego dnia bezpowrotnie obumierają neurony. SMA zabiera najpierw możliwość poruszania się, a później oddychania i przełykania.

https://www.facebook.com/antosiowelove/

Stan córeczki pogarsza się bardzo szybko. Na szczęście zakwalifikowaliśmy się do badań klinicznych, Tosia co tydzień otrzymuje lek w postaci syropu. Dzięki naszej ciężkiej pracy i systematyczności córeczka siedzi samodzielnie i potrafi się podeprzeć co zazwyczaj w przebiegu SMA1 jest niemożliwe do osiągnięcia.

Wszystkie konsultacje u specjalistów i zapotrzebowanie ortopedyczne są częste i bardzo kosztowne. Wiemy, że nie możemy się poddać!

Na szali jest życie naszego dziecka!

Proszę, pomóż nam!

Rodzice Tosi

Pomogli

Ładuję...