To Się Leczy

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja powstała na bazie wieloletnich doświadczeń założycieli – aktywnie działających w obszarze edukacji społecznej, wsparcia pacjentów i rozwiązań systemowych w ochronie zdrowia, z potrzeby tworzenia pozytywnej komunikacji skierowanej do różnych grup społecznych w zakresie profilaktyki, badań diagnostycznych oraz skutecznego leczenia chorób cywilizacyjnych, jak również promocji zdrowego stylu życia.

Jedną z głównych podwalin dla powstania Fundacji była realizowana w latach 2013-2015 Kampania „Rak To Się Leczy!”, która dzięki zaangażowaniu wielu osób, bardzo szeroko dotarła z pozytywnym przekazem, że rak to nie wyrok, dlatego warto się badać i nie rezygnować z leczenia. Inicjatywa pokazała, jak ważne są działania skierowane do całego społeczeństwa, zmniejszające lęk przed diagnozą i zachęcające do regularnego wykonywania badań profilaktycznych.

Pomimo upływu lat w Polsce nadal notujemy bardzo niskie wskaźniki zgłaszalności na badania przesiewowe i diagnostyczne, czego konsekwencją jest wykrywanie wielu chorób takich jak nowotwory, schorzenia sercowo-naczyniowe czy neurologiczne w zaawansowanych stadiach rozwoju, które często uniemożliwiają całkowite wyleczenie.

Jesteśmy głęboko przekonani, że inicjatywy społeczne takie jak „Rak To się Leczy!” powinny być realizowane w sposób ciągły i cykliczny, aby miały realny wpływ na postawy społeczne oraz poprawę sytuacji. Dzięki powołaniu Fundacji będziemy  jeszcze skuteczniej i efektywniej działać na rzecz pacjentów i ich bliskich budując szeroki front poparcia i współpracy z wieloma partnerami na rzecz zdrowszego i pełniejszego życia.

Fundacja prowadzi m.in.:

- bezpłatną "Infolinię Rak płuca - To Się Leczy" pomocową i wsparciową - dla pacjentów i ich bliskich,

- cykle webinarów edukacyjnych dla pacjentów onkologicznych i kardiologicznych,

- Grupy Wsparcia dla Pacjentów i ich bliskich,

- kampanię społeczną  "Rak To Się Leczy"!,

- serwisy edukacyjne skierowane do pacjentów onkologicznych i kardiologicznych,

- ONKO-informator na temat opieki onkologicznej w Polsce dla uchodźców z Ukrainy.

Zapraszamy do kontaktu oraz wsparcia naszych działań na rzecz poprawy zdrowia Polek i Polaków!