Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Szczecin, zachodniopomorskie

Pomagamy wszystkim dzieciom żyjącym w nędzy, głodnym, żebrzącym, sierotom i zagrożonym sieroctwem, bezdomnym, wykorzystywanym, maltretowanym fizycznie i psychicznie, uzależnionym i zagrożonym uzależnieniami.

Pomagamy rodzicom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i materialnych, wspólnie tworząc placówki specjalistyczne opieki nad dziećmi chorymi, niepełnosprawnymi, mającymi trudności edukacyjne. Kładziemy nacisk na wyrównywanie szans i uczenie samodzielności dzieci, by stały się dobrze przygotowane do życia w rodzinie i społeczeństwie.

Uruchamiamy punkty przedszkolne tam, gdzie poziom edukacji i umiejętności społecznych dorosłych jest rażąco niski, a tym samym nie są oni w stanie zadbać o edukację o rozwój swoich dzieci. Aktualnie otworzyliśmy kolejne Punkty Przedszkolne w Mieszewie, Sielsku oraz Koszewie (gmina Stargard Szczeciński)

Dzięki zaangażowanej pracy wielu ludzi, dla których los dzieci jest wartością nadrzędną Towarzystwo Pomocy Dzieciom od przeszło 90 lat, budząc społeczną wrażliwość na krzywdy, zagrożenia i potrzeby dzieci stoi na straży ich praw. Przyświeca nam hasło: "Wszystkie dzieci są nasze", spopularyzowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 

Wpłaty

Ładuję...