TWÓJ EVEREST

4 Stałych Pomagaczy
Ola Kaczmarska
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Zabrze, śląskie

Kim jesteśmy?

Fundacja TWÓJ EVEREST powstała z głębokiego przekonania, że każdy z nas niezależnie od swojego wieku, stanu zdrowia, sytuacji rodzinnej czy miejsca w którym żyje powinien realizować swoje marzenia, osiągać SWÓJ OSOBISTY EVEREST! W fundacji wszyscy pracują jako wolontariusze i takie osoby wokół siebie gromadzimy. Wierzymy, że 7/8 to więcej niż 1!

Co robimy?

Bardzo mocno skupiamy się na profilaktyce,  bo na szczyt trzeba wchodzić na trzeźwo :) Prowadzimy nietypowe warsztaty profilaktyczne wykorzystując alkogogle dzięki, którym młodzież może osobiście doświadczyć skutków picia alkoholu. 

Organizujemy czas wolny dzieci i młodzieży poprzez warsztaty naukowe, artystyczne, sportowe. Organizujemy kolonie dla dzieci i młodzieży, na których mocno stawiamy na aktywne spędzanie wolnego czasu i profilaktykę alkoholową. 

Od 2018 r. realizujemy autorski program profilaktyczny Triathlon Profilaktyczny. Warsztatami objęliśmy do tej pory prawie 3000 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  Finałem tego projektu jest rywalizacja w zakresie wiedzy, konkurencji sportowych oraz konkursu na najciekawszy plakat profilaktyczny. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez proflaktycznych w Mieście Zabrze.

Co roku prowadzimy rywalizacje sportowe dla kilku tysięcy osób przy pomocy aplikacji Endomondo. W wakacje i ferie organizujemy turnieje sportowe dla dzieci.

Nasza działalność dzięki temu, że wreszcie mamy siedzibę dostosowaną do naszych potrzeb poszerzyła się o Treningi Pamięci dla Seniorów. 

Wierzymy, że wszystko jest możliwe! A nasza fundacja, dzięki Dobrym Duszom symbolicznie dotarła już pod Mount Everest! 

Nasze plany?

Marzymy aby w naszej nowej siedzibie utworzyć Centrum Mediacji Rówieśniczych. Chcemy kształtować umiejętności komunikacyjne dzieci i młodzieży oraz promować mediacje rówieśnicze jakie sposób rozwiązywania konfliktów. 

4 Stałych Pomagaczy
Ola Kaczmarska
10 zł miesięcznie